Візія розвитку громадянського суспільства Одещини

У березні 2017 року 60 представників громадських організацій Одеси зібрались, щоб обговорити свої досягнення за останні два роки й сформувати план сталого розвитку громадянського суспільства регіону на найближче майбутнє. Візійну сесію «Громадянське суспільство Одеси: досвід та майбутнє» організували Міжнародний Фонд «Відродження» та Impact Hub Odessa.

У березні 2017 року 60 представників громадських організацій Одеси зібрались, щоб обговорити свої досягнення за останні два роки й сформувати план сталого розвитку громадянського суспільства регіону на найближче майбутнє. Візійну сесію «Громадянське суспільство Одеси: досвід та майбутнє» організували Міжнародний Фонд «Відродження» та Impact Hub Odessa.

«Зараз для громадського суспільства дуже важливо виявити здобутки та невдачі за останні роки і окреслити перспективи розвитку. Також, громадянське суспільство Одеси має подумати над власним унікальним внеском у загальнонаціональні процеси реформ і трансформацій в Україні», – каже Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження».

Учасники погодились, що за останні два роки у регіоні підвищилась активність громадянського суспільства. А ухвалення антикорупційного законодавства та налагодження зв’язків між бізнесом, медіа, громадськими організаціями та міжнародними структурами також дали нові можливості для регіону.

Серед ключових напрямків громадської активності у минулі два роки відзначили:

–   Антикорупційну діяльність. Активні антикорупційні організації та рухи в регіоні: «Антикорупційний офіс», Інститут політичної інформації, Одеське відділення комітету виборців України, рух «Під Контролем» та інші.

–   Локальні краудфандінгові платформи: «Na-starte» та «Мой Город», новостворенні представництва донорських організацій, зокрема Міжнародного Фонду «Відродження». Учасники сесії зауважили, що бізнес також почав більш охоче йти на співпрацю. За сприяння бізнесу відкрились такі простори як Impact Hub Odesa, Термінал 42, IQ Space, СОУПи?? в районах Одеської області, Бібліотека Грушевського, а також проекти 4city та Museum for Change.

Серед пріоритетних планів на майбутнє 60 організацій-учасніць зустрічі виділили наступні:

–   Посилити інституційний розвиток організацій. Зокрема: точно визначити місію та цілі для кожної організацій; стратегічні пріорітети та плани дій для їх втілення; удосконалити навички презентації та переговорів з міжнародними аудиторіями; побудувати комунікацію всередині громадського сектору; збільшити експертну підтримку для діяльності громадського середовища.

–   Посилити зовнішні комунікації. Зокрема: посилити взаємодію з владою та медіа; популяризувати антикорупційні розслідування та передавати результати провоохороним і судовии органам; комунікувати необхідність оновлення інфраструктури в Одесі та області (доріг та громадського транспорту), реставрації пам’яток архітектури та історичних будівель, а також необхідність вільного доступу до міських пляжів.

Робота візійної сесії була побудована таким чином, що кожні 10-15 хвилин учасники отримували нове завдання для роботи у групах. Також учасники змінювали групи для роботи, і це дало змогу майже пів сотні учасникам попрацювати один з одним. Напрацювання і основні тези можна розділити на 3 блоки: 1) які зміни відбулись, завдяки чому вони відбулись; 2) які недоліки та невдачі були за цей час і як їх можна було уникнути; 3)  що робити далі і на які ресурси слід опертися.

Учасники зустрічі узгодили спільні плани на майбутнє, об’єднавшись навколо шести проекті, які вважали найактуальнішими для реалізації в Одесі:

  • Освіта для лідерів думок «Школа місцевого самоврядування»;
  • Громадська освітня платформа «Я знаю»;
  • Проект з візуального перетворення одеських шкіл  «Шкільна Арт реформа»;
  • Об’єднання незалежних З МІ міста «Коаліція незалежних медіа»;
  • Освітньо-мережувальний проект для лідерів думок «Ідеальна міська рада»;
  • Громадська експертиза проектів рішень.

Для коженого з цих проектів організації детально продумають мету, завдання, та необхідні ресурси для виконання і вже за півроку оцінять життєздатність проектів.

З детальним звітом щодо візійної сесії «Громадянське суспільство Одеси: досвід та майбутнє» організували Міжнародний Фонд «Відродження» можна ознайомитися за посиланням.

Для додаткових коментарів щодо громадських ініціати Одещини можна звернутися до Євгена Попова, керівника Південноукраїнського регіонального представництва Міжнародного фонду «відродження» надіславши запит на pr@irf.ua та popov@irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: