Переконай українських посадовців забезпечити доступність знеболення!

Міжнародна організація “Human Rights Watch” проводить акцію, яка полягає в тому, щоб переконати Прем’єр-міністра України та Міністра охорони здоров’я забезпечити доступність перорального морфіну для невиліковно хворих з метою полегшити їхні страждання

Міжнародна організація “Human Rights Watch” проводить акцію, яка полягає в тому, щоб переконати Прем’єр-міністра України та Міністра охорони здоров’я забезпечити доступність перорального морфіну для невиліковно хворих з метою полегшити їхні страждання. Акцію підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Усі охочі можуть написати електронний лист Прем’єр-міністрові Миколі Азарову, Міністрові охорони здоров’я Олександрові Аніщенку, а також голові Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василеві Князевичу з проханням дозволити використовувати пероральний морфін для знеболення.

Увага!
Лист і електронну анкету можна відправити тільки англійською мовою. Переклад листа й анкети українською можна переглянути тут.

Понад 80 000 українців, хворих на рак, щороку потерпають від помірного чи сильного болю. Без доступу до знеболення такі пацієнти змушені терпіти та страждати – часто місяцями. Пероральний морфін, опіоїдний анальгетик, є ключовим елементом системи знеболення. Препарат є ефективним, безпечним і недорогим. Більшість пацієнтів в Україні не мають узагалі або мають дуже обмежений доступ до цих препаратів. За даними Організації Об’єднаних Націй, рівень доступності опіоїдних знеболювальних в Україні є “дуже недостатнім”.

Нагадаємо, нещодавно “Human Rights Watch” оприлюднила доповідь “Неконтрольований біль: зобов’язання України забезпечити надання паліативної допомоги згідно з принципами доказової медицини”, у якій назвала головні перешкоди на шляху до запровадження належного знеболення в Україні.

Контакти: “Громадське здоров’я”, Ксенія Шаповал, (044) 461 97 09, shapoval@irf.kiev.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: