Перехід на європейські стандарти не створить труднощів для української митниці

У Миколаєві відбувся круглий стіл “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Миколаївщини напередодні підписання Угоди про асоціацію”

Якщо Угоду про асоціацію України з Євросоюзом буде підписано, митниця не матиме проблем із переходом на європейські стандарти роботи. Про це заявив Дмитро Євстаф’єв, начальник відділу митного контролю Миколаївської митниці Міндоходів, під час круглого столу “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Миколаївщини напередодні підписання Угоди про асоціацію”, який відбувся 12 листопада в Миколаєві. Захід провела ГО “Центр аналітичних досліджень” у межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Дмитро Євстаф’єв нагадав, що 2012 року набув чинності новий Митний кодекс України, який практично повністю побудовано на нормах міжнародного законодавства. Після підписання Угоди, за його словами, систему транзиту буде суттєво спрощено, оскільки документ передбачає спільний контроль кордону. Це означає, що вантажі й транспортні засоби будуть проходити контроль тільки один раз. Дмитро Євстаф’єв додав, що для Миколаївської області також є низка позитивних моментів: це завантаження транспорту, збільшення транзиту, активізація роботи порту – все це за рахунок включення контрольно-пропускних пунктів у загальну карту ЄС.

Однією з найбільших проблем після підписання Угоди учасники заходу назвали те, що підприємствам доведеться витратити багато зусиль і фінансів на адаптацію до стандартів ЄС і модернізацію обладнання. Бо якщо українських товарів не визнаватимуть у ЄС, втрачається сенс створення Зони вільної торгівлі.

Михайло Тульський, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі й туризму Миколаївської обладміністрації, зазначив, що, на думку підприємців і фахівців ОДА, бізнесу дуже важко освоювати дотації, які дає Євросоюз, тому що ЄС дає гроші тільки на ті проекти, які істотно поліпшують економічне середовище. При цьому посадовець вважає, що коли Угоду про асоціацію буде підписано, то істотно зросте роль місцевого самоврядування.

Основною тезою круглого столу стала думка про те, що насамперед потрібно брати найкраще від ЄС, приймати спільні стандарти, давати адекватні можливості бізнесу та підприємництву. За словами учасників, не так важливо, буде підписано Угоду про асоціацію чи ні, якщо більшість проблем намагатися вирішувати самостійно.

Контакти:
Вікторія Олійник
ГО “Центр аналітичних досліджень”
093 764 68 21
tori4elli@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: