Пенсіонеру з Херсона повернули 15 років стажу

Наталя Козаренко, активістка Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я, опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як пенсіонерові допомогли відновити трудовий стаж

Наталя Козаренко, активістка Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як пенсіонерові допомогли відновити трудовий стаж. Допомогу чоловікові надав Центр правової інформації та консультацій у Херсоні, який працює за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Пенсіонеру з Херсона повернули 15 років стажу
Наталя Козаренко

Невелика помилка в трудовій книжці може призвести до сумних наслідків при оформленні пенсії. Так сталося з пенсіонером Володимиром Самойленко*, якому через помилку у трудовій працівники пенсійного фонду не зарахували стажу. В результаті розмір пенсії зменшився.

Нещодавно Володимир Самойленко почав оформляти пенсію за віком, і стикнувся з тим, що в його двох трудових книжках роботодавці при оформленні допустили помилку у прізвищі.

Звичайно пенсійний фонд відмовив Володимиру у прийнятті цих документів, а отже більше як п`ятнадцять років його трудового стажу були втрачені і не враховані при призначенні пенсії.

Пан Володимир самостійно намагався домогтися, щоб працівники пенсійного фонду прийняли його заяву і зарахували трудовий стаж, зазначений у книжках. Ходив на прийоми до різних чиновників, намагався отримати довідки з колишніх місць роботи. Але виявилося, що і підприємств таких давно вже немає. У відчаї, він навіть спробував самостійно виправити помилку. Просто дописав ще одну букву в трудових книжках, чого, звичайно ж, не потрібно було робити. Але всі зусилля пана Володимира виявилися безрезультатними та марними. Працівники пенсійного фонду були невблаганними і пенсію йому нарахували мінімальну – трохи більше восьмиста гривень. Таку ж суму, як і тим людям, хто взагалі не працював.

Практично не сподіваючись на встановлення справедливості, пан Володимир звернувся до Центру правової інформації та консультацій Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров`я. Юристи Центру встановили, що процедура, описана в ст.256 Цивільного процесуального кодексу України, дозволяє встановити факт належності документів певній людині, у разі якщо прізвище, ім’я, по батькові, зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем цієї людини, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Юрист Центру Євген Коваленко підготував заяву до суду про встановлення юридичного факту приналежності трудових книжок Володимиру Самойленку. Та і його самого проінструктував про те, як поводитись у суді, що і коли говорити. Суд задовольнив заяву і встановив, що трудові книжки з помилками дійсно належать Володимиру Самойленку.

Тепер пенсійний фонд зобов’язаний зарахувати втрачений стаж і збільшити пенсію пенсіонеру до півтори тисячі гривень.

Контакти:
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я
(0552) 265 039
uapravokherson@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: