Пенсіонерці допомогли оформити гараж у спадщину

Наталія Самчинська, активістка ГО "Центр правової допомоги", опублікувала матеріал про те, як жінці допомогли оформити спадщину після смерті чоловіка

Наталія Самчинська, активістка ГО “Центр правової допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” матеріал про те, як жінці допомогли оформити спадщину після смерті чоловіка. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Пенсіонерці допомогли оформити гараж у спадщину
Наталія Самчинська

Про те, що гараж, який будував померлий чоловік Антоніни Павлівни, не має жодних документів, пенсіонерка дізналася, коли схотіла його продати. Ця проблема поставила під загрозу мрію отримати кошти на лікування та допомогу онукам. Юристи Центру правової інформації та консультацій у місті Ковелі допомогли жінці виплутатися з проблем.

Частими клієнтами Центру правової інформації та консультацій, створеного на базі ВОГО «Центр правової допомоги», є пенсіонери, які стають заручниками ситуацій, пов’язаних з оформленням спадкових прав на нерухоме майно. З проблемою в оформленні права власності на будівлю гаража у повному розпачі до Центру звернулась ковельчанка, пенсіонерка Антоніна Павлівна Іванюк*.

Гараж, що будувався у 1981 році її чоловіком, який помер в 1998 році, Антоніна Павлівна вирішила продати, а гроші використати на своє лікування та допомогу дітям та онукам. Вважаючи, що цей об’єкт нерухомості і так її, спадкових прав на споруду пенсіонерка не оформляла.

Коли ж вона звернулась до нотаріуса, стосовно оформлення Договору купівлі-продажу на гараж, то їй повідомили, що правовстановлюючі документи не відповідають чинним нормам законодавства України і як висновок, порекомендували їй вирішити дану проблему в судовому порядку.

Юрисконсульт Центру Наталія Дуброва підготувала заяву до Державної нотаріальної контори про надання письмової відмови в оформленні спадку, а також склала заяву до міського відділу містобудування та архітектури із вимогою провести обстеження забудови і технічного стану будівлі гаража та видати Акт обстеження і висновок про те, що гараж відповідає чинним будівельним нормам і вимогам проекту забудови.

У ході справи з’ясувалося, що у громадянки відсутнє рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради народних депутатів трудящих ще з 80-х років минулого сторіччя про надання ділянки під будівництво гаража. Всі, хто зіштовхувався з потребою робити запит у архів, розуміють, наскільки це довготривала процедура. На щастя, у спеціалістів Центру налагоджені доброзичливі відносини із архівними установами Ковеля та області, їх працівникам відомо, що Центр працює для посилення правових можливостей бідних верств населення. Тому питання пенсіонерки вдалось успішно вирішити. Рішення про земельну ділянку та дозвіл на будівництво гаража вдалося віднайти за один день.

Зібравши всі необхідні документи для спадкування, юрисконсульт Центру склала позовну заяву до суду про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування. Позов передано до суду.

Антоніна Павлівна завітала до Центру відразу після засідання суду з подякою, адже через 10 днів їй потрібно вже забрати рішення суду. Також повідомила, що для подальшого оформлення будівлі гаража, вона прийде лише до юристів Центру, бо, за її словами, тільки тут надають детальну інформацію та консультацію та можна отримати реальну безоплатну правову допомогу.

*Імена та прізвища змінені з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
Legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: