Партійна приналежність мажоритарників важлива лише для третини виборців

Кожен п'ятий виборець не пов'язує кандидата й партію

Партійна приналежність кандидатів по мажоритарних округах на парламентських виборах 2012 року важлива лише для третини населення України. При цьому кожен п’ятий виборець не пов’язує кандидата й партію. Про це заявила директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, посилаючись на дані соціологічного дослідження. Дослідження провів Фонд “Демінціатіви” спільно з Центром Разумкова за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства Королівства Нідерландів.

Так, голосувати за кандидата, що представляє партію, яку підтримує виборець, планують 34% опитаних. Водночас 24,5% респондентів братимуть партійність до уваги, а 20,3% вважають, що голосування за кандидата й за партію – речі не пов’язані. 20,7% не мають певної думки з цього приводу.

Найбільше схильні проголосувати за представника обраної партії виборці “Батьківщини” (53%), Партії регіонів (49%), “Свободи” (48%), Компартії (43%), “УДАРу” (36%).

Як зазначив керівник соцслужби “Ukraine Sociology Service” Олександр Вишняк, “партійність буде мати набагато більшу значущість, ніж на парламентських виборах 1998 та 2002 років”. За його словами, на попередніх виборах за мажоритарною системою 40% кандидатів-переможців були безпартійними. “Зараз такого не буде. Максимум у парламент потрапить 20-25% самовисуванців, а може, й менше. Перемагати будуть “партійщики”, – заявив експерт.

Опитування було проведено з 10 до 15 серпня 2012 року. Опитано 2009 респондентів у всіх регіонах України віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Контакти:
Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 234 80 46
dif@dif.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: