Флешмоб #КапелюхаНаВуха до Всесвітнього дня паліативної допомоги

В Україні протягом другого тижня жовтня відбувається флешмоб #КапелюхаНаВуха на підтримку невиліковно хворих. Про це на прес-конференції в арт-хабі Укрінформу розповіла менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Ксенія Шаповал.

В Україні протягом другого тижня жовтня відбувається флешмоб #КапелюхаНаВуха на підтримку невиліковно хворих. Про це на прес-конференції в арт-хабі Укрінформу розповіла менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Ксенія Шаповал.

«Жовтень – це місяць, коли відзначається Всесвітній день паліативної допомоги. В першу чергу, йдеться про акцію #КапелюхаНаВуха, яка відзначається щорічно, і вже другий рік поспіль в Україні за ініціативи міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги”, – сказала Ксенія Шаповал.

Оранізатори акції – благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя в життя. Рівне» у співпраці з програмною ініціативою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» – запрошують усіх небайдужих приєднатися до флешмобу. Для цього потрібно вдягти веселого капелюха, зробити селфі та розмістити його в Instagram або мережі Facebook з хеш-тегом #КапелюхаНаВуха та #HatsOn4CPC. Флешмоб покликаний привернути увагу громад до потреб паліативних пацієнтів та до необхідності створення доступної та якісної паліативної допомоги в Україні.

Наразі в Україні, за словам Ксенії Шаповал, налічується до 500 тисяч пацієнтів, яким необхідна паліативна допомога, з них 17 тисяч – діти. Однією з проблем фахівці називають обмежений доступ хворих до адекватного знеболення, відсутність мережі закладів, де має надаватися медична і психосоціальна допомога людям, які зіткнулись із невиліковним захворюванням чи знаходяться в термінальній стадії.

Серед проблем фахівці також відзначають нерозуміння медичним персоналом  необхідності зміни підходів до знеболення. Саме тому так важливо привертати увагу до різних аспектів паліативної допомоги, бодай у такий простий спосіб, як участь у флешмобі.

Окрім цього протягом жовтня в Україні також проходитимуть інші заходи, присвячені проблемі паліативної допомоги. Зокрема, відбуватимуться конференції для лікарів та медичних працівників щодо основ надання паліативної допомоги та правил призначення сильнодіючих препаратів, консультації правозахисних організацій щодо юридичних аспектів надання цього виду медичної допомоги. У серії заходів також і арт-проекти. Зокрема, в Миколаєві відбудеться театральна постановка п’єси “Оскар і рожева пані”. Днями виставу “Оскар і рожева пані” грали на території Михайлівського монастиря в Києві.

Паліативна  допомога – це підхід, який дозволяє поліпшити якість життя пацієнта та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемою смертельних захворювань, шляхом запобігання і полегшення страждань пацієнта, лікування фізичних симптомів, надання психосоціальної та духовної підтримки.

Для додаткових коментарів щодо питань доступу до знеболення і паліативної допомоги, журналісти можуть звернутись до менеджерки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Ксенії Шаповал, надіславши свій запит на pr@irf.ua.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: