Освітяни й активісти навчилися організовувати кампанії на захист шкіл

20-21 жовтня в Луганську відбувся тренінг “Організація кампаній громадського представництва задля збереження шкіл у власних громадах”

20-21 жовтня в Луганську відбувся тренінг “Організація кампаній громадського представництва задля збереження шкіл у власних громадах”. Захід організували Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) спільно з кафедрою соціальної роботи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час тренінгу близько 30 директорів шкіл, учителів, громадських активістів і батьків із Луганської, Донецької та Харківської областей отримали знання про організацію кампаній на збереження своїх шкіл. Було розглянуто такі питання, як підготовка кампаній на захист громадських інтересів, чинники успішної кампанії, налагодження партнерства та використання ініціативними групами різних інструментів для захисту й розвитку шкіл.

Юрист СЦГІ Вадим Сабінін розповів про нормативно-правові основи кампаній на захист шкіл, використання правових методів під час кампаній (подання інформаційних запитів, звернень, заяв, скарг, пропозицій), громадські слухання, звернення до суду тощо.

Волонтер Корпусу Миру Айлін Кейлі на прикладі громади міста Алентаун штату Пенсильванія (США) ознайомила учасників із зарубіжним досвідом коаліційної діяльності шкіл округу задля призупинення плану керівництва штату зі скорочення шкільної мережі.

На завершення тренінгу Оксана Дрєпіна, заступник голови СЦГІ, запропонувала присутнім узяти участь у конкурсі малих грантів на кампанії зі збереження шкіл. “Фінансову підтримку надаватимуть командам малих громад трьох областей Сходу України на втілення громадських ініціатив, спрямованих на збереження освітніх послуг і громадського впливу на прийняття владних рішень щодо майбутнього школи. Заявки приймаються до 30 листопада 2012 року”, – поінформувала вона.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Оксана Дрєпіна
050 92 34 117
lawforschool@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: