Освітян східних регіонів навчили організовувати адвокасі-кампанії для збереження шкіл

11-12 січня в Луганську відбувався семінар-тренінг “Фінансовий і проектний менеджмент під час реалізації адвокасі-ініціатив на користь збереження шкіл” для освітян із Луганської, Донецької та Харківської областей

11-12 січня в Луганську відбувався семінар-тренінг “Фінансовий і проектний менеджмент під час реалізації адвокасі-ініціатив на користь збереження шкіл” для освітян із Луганської, Донецької та Харківської областей. Захід провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив і Воронезька регіональна громадська дитяча організація “Искра” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” та міжнародної організації “National Endowment for Democracy”.

У тренінгу брали участь команди з п’яти селищ і шахтарських мікрорайонів Сходу України, а також російські й американські експерти.

Упродовж двох днів учасники відпрацьовували навички управління часом, командою, ресурсами, планували витрати та вчилися вести бухгалтерський облік. Під час спільної роботи вони допомагали один одному визначити ризики в запланованих проектах і шукали можливі шляхи їх подолання.

Також освітяни дізналися про важливість складання медіа-карти, тонкощі прес-анонсів і прес-релізів, інші можливості поширення в Інтернет-мережі інформації про свою діяльність. Фахівці СЦГІ описали можливості громадських та освітніх веб-ресурсів, особливості їхньої роботи та продемонстрували алгоритм онлайн-реєстрації на них.

Частину семінару було присвячено обміну міжнародним досвідом. Фахівець організації “Искра” Єкатєріна Вотякова описала проблеми, з якими стикаються школярі й учителі під час ліквідації шкіл, і поділилася успішними прикладами діяльності активістів на захист навчальних закладів. Учасників зацікавили наробітки російських партнерів за програмами “Школа – центр розвитку благодійності в місцевій громаді”, “Менеджер соціальних проектів”, “Школа публічного лідерства” тощо.

У планах СЦГІ – залучення російських експертів і волонтерів Корпусу миру з США до методичних тренінгів у громадах – отримувачах малих грантів.

“Подібні транскордонні партнерські проекти взаємокорисні, оскільки спрямовані на вирішення схожих проблем у сфері шкільної освіти. Наші школи готові адаптувати російський досвід роботи громадськоактивних шкіл, мобілізації жителів, залучення коштів місцевого бізнес-сектору для збереження й розвитку своїх закладів”, – сказала Оксана Дрєпіна, заступниця голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Конкурс мікрогрантів “Підтримка громадських ініціатив на користь збереження шкіл у малих громадах” тривав із жовтня до грудня 2012 року. П’ять переможців спрямують організують адвокасі-кампанії для запобігання ліквідації шкіл або їх реорганізації через пониження ступеня.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
lawforschool@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: