Освітній дім прав людини – Чернігів

24 листопада 2014 року у Чернігові відкрився Освітній Дім Прав Людини.Подія зібрала гостей не лише зі всієї України, а й представників інших Домів Прав Людини з Норвегії, Швейцарії, Білорусі, Польщі, Хорватії, Великої Британії, Боснії, Грузії, Вірменії та Росії.

24 листопада 2014 року у Чернігові відкрився Освітній Дім Прав Людини.Подія зібрала гостей не лише зі всієї України, а й представників інших Домів Прав Людини з Норвегії, Швейцарії, Білорусі, Польщі, Хорватії, Великої Британії, Боснії, Грузії, Вірменії та Росії.

ОДПЛ-Ч є частиною цієї Мережі, яка налічує 18 Домів прав людини у 13 країнах Європи, Західних Балкан, Південного Кавказу, Східної Африки та Африканського Рогу. Але це перший та єдиний Дім Прав Людини, який має своє спрямування, а саме – освіта правозахисників.

dim«Освітній дім прав людини – Чернігів – це спільнота людей та організацій, які об’єднали свої зусилля для захисту прав людини. І те, що ми маємо вже будинок, приміщення – це лише надбудова. Особливістю нашого Дому є те, що він єдиний у всій мережі – Освітній дім прав людини – Чернігів. Адже ідея створення його повстала під час заснування та реалізації Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», яка доводить, що освіта – це не просто «освіта заради освіти», а це й освіта, яка спонукає до дії, яка є дією. Вона дає, можливо не відразу, але довготривалі і міцні результати», – наголошує у своєму виступі Сергій Буров, Голова Правління Освітнього дому прав людини – Чернігів, виконавчий директор Громадської організації „MART”.

Ідея створення ОДПЛ-Ч з’явилася вже давно одночасно із реалізацією Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», в рамках якої організовуються та реалізовуються численні тренінги, майстер-класи, школи з прав людини. Тому можна говорити про те, що у день відкриття програма нарешті отримала дім. Адже засновниками Освітнього дому прав людини – Чернігів є 7 правозахисних організацій зі всієї України: Українська Гельсінська спілка з прав людини (Київ), Громадська організація „MART”(Чернігів), Центр громадянської просвіти «Альменда» (Ялта, Крим), Правозахисний центр «Поступ» (Луганськ), Центр гуманістичних технологій «АХАЛАР» (Чернігів), Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (Чернігів), Закарпатський громадський центр (Ужгород).

Також ОДПЛ-Ч має величезний ресурс на сьогодні – своє приміщення із конференц-залами, житловими та багатофункціональними кімнатами. Тому, в умовах сучасності, він може бути використаний іншими організаціями як ресурс, готовий до проведення своїх зустрічей, семінарів та тренінгів. Також, враховуючи сучасну ситуацію із частими гоніннями та переслідуваннями правозахисників, Освітній дім прав людини – Чернігів може слугувати своєрідним прихистком для таких активістів та їхніх сімей.

 «Ми вже багато років співпрацюємо з українськими правозахисниками у сфері освіти. Створення таких Домів прав людини надихає нас та дає енергію для того, щоб скоординувати зусилля всіх тих, хто опікується цими проблемами та організовувати різноманітні кампанії разом. Це дуже важлива платформа для діалогу між громадянським суспільством та державними установами. Ми сподіваємося, що і місцева влада Чернігова, і уряд України використають цю можливість для збільшення відкритості цього діалогу», – у своєму вступному слові зауважила Марія Дале, виконавчий директор Мережі Домів прав людини.

Із позитивним настроєм виконавчий директор Освітнього дому прав людини – Чернігів Роман Топка зауважує: «Я впевнений, що тепер наш Освітній дім прав людини стане як додатковим важливим чинником для розвитку міжнародного правозахисного руху, так і потужним просвітницьким центром у цій галузі».

В приміщенні Освітнього дому прав людини – Чернігів впродовж всього дня функціонували 3 фотовиставки про події Майдану та на Сході України, а також виставка Мережі домів прав людини жінок-правозахисниць.

Загалом Освітній дім прав людини – Чернігів підтримується і завдячує своєму відкриттю Міністерству закордонних справ Королівства Норвегії, Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародному фонду «Відродження», Програмі розвитку ООН в Україні та всім активістам і волонтерам, які допомагали у підготовці заходу і готові надалі співпрацювати разом.

Контакти: Ірина Брох

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: