Основними проблемами в роботі дільничних є перевантаження й недофінансування

За словами фахівців, основними проблемами в діяльності дільничних інспекторів міліції, які не дають їм змоги належно виконувати свої обов’язки, є велике навантаження (один дільничний обслуговує в середньому 5 населених пунктів), відсутність окремого транспорту, низький рівень матеріального й технічного забезпечення, низька заробітна плата, відсутність досвіду (середній вік дільничного становить 26 років)

Основними проблемами в діяльності дільничних інспекторів міліції, які не дають їм змоги належно виконувати свої обов’язки, є велике навантаження (один дільничний обслуговує в середньому 5 населених пунктів), відсутність окремого транспорту, низький рівень матеріального й технічного забезпечення, низька заробітна плата, відсутність досвіду (середній вік дільничного становить 26 років). Про це 27 червня під час круглого столу в Івано-Франківську заявив голова Станіславської правозахисної групи Андрій Малетин. Захід провела Станіславська правозахисна група та Центр громадської адвокатури за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Андрія Малетина, більшість цих причин неможливо усунути на місцевому рівні, оскільки їх вирішення належить до компетенції центральних органів влади. На думку експерта, позбутися всіх недоліків можна тільки після реформування системи дільничних.

Зі свого боку, експертка Центру громадської адвокатури Оксана Коваль зауважила, що інститут дільничних інспекторів міліції найбільш наближений до населення, тому значну увагу слід приділяти саме співпраці та взаємодії з громадськістю.

Юрист Станіславської правозахисної групи Ярослав Васютин зазначив, що для забезпечення доступу до публічної інформації в діяльності дільничних слід систематично підвищувати професійний рівень співробітників міліції у сфері інформаційного законодавства, в органах і підрозділах внутрішніх справ облаштувати спеціальні місця для роботи запитувачів із документами, у кожному ОВС призначити осіб, які мають відповідати за забезпечення доступу до публічної інформації, активізувати роботу задля підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності ОВС, забезпечити налагодження та належне функціонування механізму взаємодії між громадськістю та працівниками міліції задля реалізації права на доступ до інформації.

Контакти:
Станіславська правозахисна група
Андрій Малетин
(034) 27 31 331
maletyn@ukr.net

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: