Основні результати головування України в Міжнародній комісії з захисту ріки Дунай

У Києві відбулося засідання прес-клубу за підсумками головування України в Міжнародній комісії з захисту ріки Дунай

31 травня в Києві відбулося засідання прес-клубу за підсумками головування України в Міжнародній комісії з захисту ріки Дунай (МКЗД). Захід провели ГО “Центр регіональних досліджень” і Міністерство закордонних справ за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходу було представлено основні результати головування України в МКЗД у 2011 році.

11 квітня 2011 року в Ужгороді було проведено зустріч Міністрів довкілля п’яти країн басейну річки Тиса, під час якої було підписано Меморандум про порозуміння “Посилення співробітництва в басейні ріки Тиса в напрямі імплементації Плану інтегрованого управління басейном ріки Тиса з метою підтримки сталого розвитку регіону”. Міністри довкілля Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини й України ухвалили “План інтегрованого управління басейном ріки Тиса” та поклали початок його імплементації. Цей спільний документ передбачає узгоджені дії 5 країн для забезпечення рівноваги в басейні Тиси, балансу між потребами річки, екосистеми та потребами населення регіону.

Протягом 2011 року було зроблено істотні кроки на шляху до розробки плану інтегрованого управління суббасейном дельти Дунаю. Зокрема проведено Спільне експедиційне обстеження дельти Дунаю (26 вересня – 7 жовтня 2011 року), яке стало важливим внеском у створення спільної системи моніторингу якості водних ресурсів у цьому транскордонному регіоні (Україна-Румунія-Молдова).

Було проведено зустріч національних експертів, які представляють Україну в експертних і робочих групах МКЗД, а також національний круглий стіл “Діяльність України у МКЗД: здобутки, проблеми, перспективи” (жовтень 2011 року).

ГО “Центр регіональних досліджень”
utsc@te.net.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: