OSINT-браузер «The Hound»: що це таке і як це допомагатиме розслідуванню міжнародних злочинів, скоєних в Україні?

З 2022 Аналітики Thuth Hounds документують російські воєнні злочини, використовуючи різноманітні OSINT-технології. Зібрані матеріали вони передають і в Офіс Генерального Прокурора України, і в Міжнародний Кримінальний суд. Крім цього, організація активно ділиться досвідом з іншими експертами, що займаються документуванням, а також навчають українські органи досудового розслідування працювати з цими інструментами. 

Наприклад, у співпраці з нашим Фондом, Thuth Hounds аналізує різні OSINT- інструменти на предмет їх можливостей та ефективності використання для документування воєнних злочинів.

Результатом цієї роботи став спеціально розроблений браузер для OSINT — “The Hound” — та компендіум (короткий збірник) таких інструментів для прокурорів, слідчих та неурядових експертів.

«OSINT неможливо уявити без використання спеціальних інструментів, що працюють за певними алгоритмами та допомагають швидко знайти інформацію конкретного типу», — пояснює Марина Слободянюк, керівниця департаменту розслідувань Truth Hounds, «Саме такою помічною платформою є створений нами OSINT-браузер “The Hound” та компендіум до нього. Ми зрозуміли, що наш досвід може бути корисний іншим розслідувачам, які будують свою роботу на основі відкритих джерел, та вирішили, що хочемо ділитись своїми знаннями».

Браузер “The Hound”

The Hound працює тільки на операційній системі Windows. Браузер має стандартну та PRO-версії. Стандартна версія призначена для широкого кола OSINT-дослідників та передбачає:

  • автоматичне видалення cookie та історії пошуку при закритті браузера;
  • вимкнене автозаповнення форм;
  • запобігання доступу до геолокації та мінімізація цифрового сліду;
  • вбудовані розширення для додаткового захисту — Chameleon, LocalCDN, ClearURLs тощо;
  • структуровані та зібрані в панелі закладок OSINT-інструменти.

До PRO-версії, крім стандартного набору функцій, входять:

  • два вбудовані проксі-сервери, які змінюють вашу
    IP-адресу, перенаправляючи трафік через віддалені сервери в Росії та Болгарії;
  • збережний в браузері доступ до баз даних витоків інформації, що містить ПІБ, номери паспортів, ІПН, номерів телефонів тощо.

Компендіум OSINT-інструментів

Це структурований довідник інформації про різні джерела та ресурси, які використовуються для відкритого збору даних (OSINT).

Метою його створення є забезпечення широкого кола користувачів зручним скомпільованим посібником про дієві OSINT-інструменти, їхні функції, переваги та недоліки, а також поради щодо використання. Компендіум може бути корисним для різних категорій користувачів, зокрема для правозахисників, журналістів, правоохоронців та інших дослідників, які займаються аналізом інформації з відкритих джерел.

Завантажити його можна тут.

Браузер “The Hound” та компендіум було створено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу в рамках спільної ініціативи “Європейське Відродження України”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: