ОСББ й ЖБК стикаються з труднощами через невирішеність земельного питання

Дніпропетровська міська громадська організація "Асоціація захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг "Наш дім" організувала низку семінарів для голів ОСББ й ЖБК, присвячених передачі прибудинкової території у власність об’єднань

Дніпропетровська міська громадська організація “Асоціація захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг “Наш дім” організувала низку семінарів для голів ОСББ й ЖБК, присвячених передачі прибудинкової території у власність об’єднань. Заходи відбулися за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Невирішеність земельного питання породжує чимало проблем: від незаконних забудов прибудинкової території до непорозумінь із виконавчими службами міста. Під загрозою штрафів вони примушують ЖБК й ОСББ утримувати спірні ділянки землі, на яких розташовано кіоски, базари й інші об’єкти, що не мають стосунку до будинку. Крім того, експерти наголошують, що без земельної ділянки мешканці будинку не мають упевненості в майбутньому.

При цьому з’ясувалося, що в тих будинках, де квартири переведено в нежитловий фонд (створено аптеки, магазини, перукарні тощо), а власники-підприємці орендували земельні ділянки на прибудинковій території ЖБК або ОСББ, мешканці вже не зможуть оформити землю в постійне користування. У них є два шляхи: або також оформлювати оренду земельної ділянки, або оскаржувати дії підприємців-сусідів у суді.

Для розв’язання цих проблем було вирішено створити коаліцію, до якої увійдуть Асоціація “Наш дім” та ОСББ й ЖБК, що зацікавлені в оформленні земельних ділянок і розробці ефективного механізму їх відведення.

У Дніпропетровську існують близько тисячі ЖБК й ОСББ, а земельне питання вирішено тільки у двох.

Дніпропетровська міська громадська організація
“Асоціація захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг “Наш дім”
(056) 767 28 40
osbb.dp@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: