ОСББ: Схід і Захід разом

На порталі "Громадський простір" опубліковано статтю Ігоря Галущака за підсумками круглого столу "Схід і Захід разом вирішують проблеми ОСББ", який відбувся 24 вересня у Львові

На порталі “Громадський простір” опубліковано статтю Ігоря Галущака за підсумками круглого столу “Схід і Захід разом вирішують проблеми ОСББ”, який відбувся 24 вересня у Львові. Захід провела ГО “Ресурсний центр для ОСББ” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

ОСББ: Схід і Захід разом
Ігор Галущак

Представники ОСББ західних та східних областей України зустрілись за круглим столом у Львові для обговорення спільних проблемних питань та обміну досвідом у їх вирішенні.

Нагадаємо, що проект «Обмін кращими практиками у вирішенні найактуальніших проблем у діяльності ОСББ між Заходом та Сходом України» виконує ГО «Ресурсний центр для ОСББ» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування МФ «Відродження». Мета програми полягає у сприянні участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади та захисті спільних інтересів різних соціальних груп.

Як повідомив представник Львівського ГО «Ресурсний Центр для ОСББ» Михайло Васюта, місто Львів співпрацює зі своїми колегами з міст Східної України, а саме Луганська і Харкова, щодо тематики ОСББ, покращення їх функціонування, створення сприятливих умов для діяльності, обміну кращими практиками. «Сьогодні, як і 5 років тому, для кожного власника квартири багатоквартирного будинку є актуальним питання як зменшення вартості, так і покращення якості житлово-комунальних послуг. У зв’язку з цим Верховна Рада України прийняла загальнодержавну програму щодо реформування ЖКГ по всій Україні. Вона передбачає досягнення багатьох цілей, зокрема зменшення споживання енергоресурсів, утеплення, проведення тарифної реформи, а також передачу до 2014 року 70% будинків на обслуговування ОСББ або інших форм самоорганізації населення. На жаль, у частині створення ОСББ ця програма практично не виконується. Для прикладу, у Львівській області до кінця 2013 р. має бути утворено 2556 об’єднань, а є створено лише 1022».

Враховуючи ситуацію, що склалась, ГО «Ресурсний центр для ОСББ» нині реалізовує обмін кращими практиками у діяльності ОСББ в західних та східних областях. Отож, вперше в Україні організовуються такі широкомасштабні навчання та обмін досвідом між двома регіонами. В межах означеного проекту будуть проведені аналогічні круглі столи в Ужгороді, Івано-Франківську та Тернополі.

Натомість, керівниця відділу супроводу ОСББ Львівської міськради Галина Когут також зазначила, що подібні зустрічі між керівниками ОСББ є дуже важливими та актуальними сьогодні, адже у мешканців Сходу та Заходу є схожі проблеми: «Кожна міська влада зацікавлена в тому, аби керівники ОСББ ефективно працювали й застосовували у своїй роботі такі методи, які би влаштовували й мешканців, і владу. І у Львові, і в Луганську, і в Харкові є проблема співпраці з органами місцевої влади, оскільки нам досить довго доводилось ламати стереотипи про те, що будинки, в яких приватизовані квартири, є будинками комунальної власності. Насправді, це будинки, які знаходяться у спільній сумісній власності мешканців будинку. Отже, намагатимемось перебудовувати свідомість як чиновників, так і мешканців. Також є спільна проблема підвищення кваліфікації людей, які займаються управлінням житловою нерухомістю, а отже, обмін досвідом нам, звісно ж, не зашкодить».

Відтак, враховуючи ситуацію, що склалась, ГО «Ресурсний центр для ОСББ» нині ініційовує обмін кращими практиками у діяльності ОСББ в західних та східних областях. Отож, вперше в Україні організовуються такі широкомасштабні навчання та обмін досвідом між двома регіонами. В межах означеного проекту будуть проведені аналогічні круглі столи в Ужгороді, Івано-Франківську та Тернополі.

Контакти:
ГО “Ресурсний центр для ОСББ”
(032) 298 73 85
forym@osbb.com.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: