ОСББ скаржаться на неврегульованість передачі прибудинкової території

Основною проблемою, яка гальмує розвиток ОСББ в Україні, є відсутність законодавчо закріпленого порядку оформлення землі під багатоквартирними будинками

Основною проблемою, яка гальмує розвиток ОСББ в Україні, є відсутність законодавчо закріпленого порядку оформлення землі під багатоквартирними будинками. Про це заявили учасники круглого столу “Оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків: нове в законодавстві та наявні прогалини”, який 21 січня відбувся в місті Вознесенськ (Миколаївська область). Захід організувала ГО “Агентство економічного розвитку” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

За словами фахівців, такого порядку не було з моменту ухвалення чинного Земельного кодексу, в якому й містяться норми щодо права ОСББ та ЖБК на оформлення їхніх прибудинкових територій.
    
Для врегулювання процесу оформлення прибудинкових територій до моменту запровадження на національному рівні єдиного порядку міська рада Вознесенська затвердила Тимчасовий порядок. У ньому для передачі прибудинкової території передбачено виготовлення одного з двох видів землевпорядної документації залежно від наявних в ОСББ чи ЖБК документів. Якщо є документи, що підтверджують виділення земельної ділянки під час будівництва будинку, то потрібна технічна документація з землеустрою, що посвідчує право на земельну ділянку, якщо таких документів немає, то проект відведення.
    
Експерти нагадують, що, згідно з новаціями земельного законодавства, з цього року запроваджено нові умови розробки проектів відведення, а технічну документацію з землеустрою, що посвідчує право на земельну ділянку, як вид землевпорядної документації було виключено з закону “Про землеустрій”. Тому на круглому столі було запропоновано внести зміни до Тимчасового порядку, передбачивши, що прибудинкові території може бути передано на підставі технічної документації з установлення (відновлення) меж земельної ділянки – відповідно до п. 3 Перехідних положень закону “Про державний земельний кадастр”.
    
Також, за словами учасників обговорення, невирішеним досі є питання передачі прибудинкових територій об’єднанням, які мають у своєму будинку об’єкти комерційного характеру. Сьогодні їм пропонують брати прибудинкові території в оренду, але більшість ОСББ така пропозиція не влаштовує. Голови ОСББ наполягають, щоб прибудинкові території передавали їм у власність незалежно від наявності в будинках об’єктів комерційного характеру. Це питання викликало бурхливу дискусію.
    
Єдиною ідеєю, яку підтримали всі учасники, стала пропозиція розробити порядок передачі прибудинкових територій багатоквартирних будинків у вигляді законопроекту зі внесення змін до Земельного кодексу. Народний депутат Юрій Гержов, що був присутній на круглому столі, висловив готовність бути суб’єктом відповідної законодавчої ініціативи.

Контакти:
ГО “Агентство економічного розвитку”
Сергій Аверков
067 45 71 556

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: