Органи влади в Україні відмовляються надавати інформацію про Чорноморський флот Росії

Більшість Міністерств і відомств України відмовляються надавати громадськості інформацію про оцінку наслідків діяльності Чорноморського флоту Росії в Україні навіть після доручення Секретаріату Кабінету Міністрів

Більшість Міністерств і відомств України відмовляються надавати громадськості інформацію про оцінку наслідків діяльності Чорноморського флоту Росії в Україні навіть після доручення Секретаріату Кабінету Міністрів. Про це повідомила представниця ВМГО “Студентське братство” Уляна Ковальчук. Організація здійснює проект “Покращення доступу громадськості до публічної інформації про результати перебування іноземних військових формувань в Україні”, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Активістка розповіла, що у своєму травневому запиті ВМГО “Студентське братство” просила Прем’єр-міністра надати інформацію про виконання всіх урядових доручень, які стосувалися оцінки наслідків перебування Чорноморського флоту в Україні. У запиті було зазначено номери й дати таких доручень.

За інформацією Уляни Ковальчук, Секретаріат Кабінету Міністрів розіслав цей запит до 39 органів виконавчої влади. Близько половини з них, зокрема Донецька обладміністрація, Державне космічне агентство України та Мінагрополітики, заявили, що не є розпорядниками запитуваної інформації та ніколи не мали повноважень контролювати російський флот.

Як повідомляє Уляна Ковальчук, деякі уповноважені органи влади, зокрема Міністерство оборони та Севастопольська міськадміністрація, досі відповіді не надали.

Але найбільше дивує активістку фактична відмова надавати інформацію з боку тих установ, які у 2005-2009 роках докладно інформували ВМГО “Студентське братство” про наслідки іноземної військової присутності. Ідеться про Міністерство закордонних справ, СБУ, Міністерство екології та природних ресурсів, а також Міністерство доходів і зборів України, що є правонаступником Державної податкової адміністрації. “Раніше ці органи влади надавали нам докладну інформацію про ухилення від сплати податків, кримінальні злочини та порушення природоохоронного законодавства з боку Чорноморського флоту Росії. Сьогодні всі ці відомства зарахували цю інформацію до категорії службової та відмовилися її оприлюднювати”, – стверджує вона.

Уляна Ковальчук звернула увагу, що більшість відомств, які сьогодні приховують інформацію щодо наслідків діяльності флоту, зобов’язані виконувати урядове розпорядження №553-р від 3 грудня 2001 року “Про здійснення контролю за діяльністю Чорноморського флоту Російської Федерації, що тимчасово перебуває на території України”.

Речниця ВМГО “Студенстське братство” наголосила, що позначку “не для друку” з цього документу знято ще 2008 року. Проте Фонд державного майна використовує колишнє обмеження доступу до цього розпорядження як привід не надавати інформації про кількість об’єктів державного майна України, які фактично використовує Чорноморський флот. Така відмова суперечить, за словами Уляни Ковальчук, частині 4 статті 6 закону “Про доступ до публічної інформації”.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72
vmgo_sb@yahoo.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: