Органи самоорганізації населення Львівщини

Жителі Львівщини розпочали створювати органи самоорганізації населення ще у 90-х роках. Перший з них зареєстрований у 1994 році

Жителі Львівщини розпочали створювати органи самоорганізації населення ще у 90-х роках. Перший з них зареєстрований у 1994 році у селі Пасіки-Зубрицькі (Пустомитівський район).

А, до законодавчого урегулювання питання створення і діяльності цих органів мешканці навколишніх сіл міста Львова зареєстрували 4 органи самоорганізації населення: «Комітет самоврядування с.Пасіки-Зубрицькі», «Комітет самоврядування с.Липники», «Комітет самоврядування с. Гаї», вуличний комітет «Озерний» та Раду самоорганізації населення Сихівського житлового масиву м.Львова.

Станом на 02 квітня 2015 року, за даними Головного управління статистики у Львівській області зареєстровані, як юридичні особи, 44 органи самоорганізації населення.

Позитивним фактом є те, що на протязі 2014 року відбулася реєстрація 11 органів самоорганізації. У порівнянні із попередніми роками – це рекордна кількість.

І вже у 2015 році зареєстровано ще 2 органи. Вони знаходяться у м.Пустомити (2 квартальні комітети) та у Пустомитіському районі: с.Солонка (квартальний та вуличний комітет), с.Хоросно (квартальний комітет), с.Пикуловичі (вуличний комітет), с.Зимна Вода (квартальний комітет), с.Соснівка (вуличний комітет), с.Конопниця (квартальний комітет); Бузькому районі с.Топорів (сільський комітет); Буський район: с.Балучин (сільський комітет), а також смт. Брюховичі (квартальний комітет).

Цікаво, що Пустомитівський район Львівської області й надалі залишається лідером зі створення органів самоорганізації населення, тут діє 29 органів самоорганізації, а це 64% від загальної кількості. У селах Наварія та Солонка, що біля Львова створено по 3 вуличні та по 1 квартальному комітету. Ці села розбудовуються і для оперативного вирішення питань місцевого значення створюють органи самоорганізації населення.

Окрім цього, 37 органів самоорганізації створено у сільській місцевості, а відповідно до нового Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ініціатором добровільного об’єднання територіальних громад може бути орган самоорганізації населення, за умови представлення ним інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади.

Наприклад, якщо населення села 600 людей і у ньому створений вуличний, квартальний чи інший комітет, який поширює свою дію на 200 і більше людей, він має право ініціювати таке об’єднання. У Законі не сказано чи орган самоорганізації населення має бути зареєстрований як юридична особа, тому органи, які були легалізовані шляхом повідомлення, вочевидь, теж мають право на таку ініціативу.

За словами голів органів самоорганізації населення, що діють у Пустомитівському районі, однією із основних причин створення цих органів – активізація ініціатив населення задля вирішення конкретних місцевих питань, забезпечення належних умов благоустрою і громадського контролю за якістю житлово-комунальних послуг.

Тож, можемо констатувати, що події у державі мабуть надали поштовх до самоорганізації людей та зрештою й самі жителі усвідомлюють: «Хто якщо не вони?».

Проект дослідження і розвитку органів самоорганізації населення реалізує ІПЦ «Наше право» за підтримки Програмної ініціативи «Демократичні ініціативи» Міжнародного фонду «Відродження».

За матеріалами: samoorg.com.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: