Органи місцевого самоврядування замість сприяти перешкоджають роботі ОСББ

У місті Мелітополь (Запорізька область) відбувся круглий стіл “Правове врегулювання відносин із постачальниками комунальних послуг у межах чинного законодавства України та в контексті Програми реформування ЖКГ”

19 вересня в місті Мелітополь (Запорізька область) відбувся круглий стіл “Правове врегулювання відносин із постачальниками комунальних послуг у межах чинного законодавства України та в контексті Програми реформування ЖКГ”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Круглий стіл пройшов під гаслом “Комунальне майбутнє Мелітополя – безконфліктні взаємовідносини з постачальниками комунальних послуг”.

Член Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ при Кабінеті Міністрів України, заступник голови ВГО “Спілка власників житла України” Ігор Захаревич у своєму виступі зауважив: “Одинадцять років пройшло з моменту прийняття закону про ОСББ, а в Україні й досі є купа нерозв’язаних проблем, пов’язаних із діяльністю та правами об’єднань співвласників. Аналізуючи звернення громадян до Кабінету Міністрів і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, можна чітко окреслити низку проблем, що гальмують проведення реформи. Їх суть полягає в тому, що на місцях ОСББ та ЖБК стикаються з тим, що органи місцевого самоврядування не розуміють суті створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів”.

“Часто підприємства – постачальники комунальних послуг не виконують рішень центральних і місцевих органів влади, докладають чимало зусиль для того, щоб перекласти свої повноваження й обов’язки на ОСББ та ЖБК. Неправомірно відмовляють або створюють несприятливі умови в укладенні прямих договорів із безпосередніми споживачами комунальних послуг – мешканцями багатоквартирних будинків, співвласниками будинків ОСББ та ЖБК, що призводить до дискримінації прав споживачів у цих будинках. Ще однією суттєвою проблемою є нав’язування постачальниками комунальних послуг обслуговування за рахунок співвласників будинків ОСББ та ЖБК зовнішніх і транзитних мереж тепло-, газо-, водопостачання, водовідведення”, – розповів експерт.

“Реформа житлово-комунального господарства викликана необхідністю змінити ставлення громадян до житла та загального майна багатоквартирного будинку, забезпечити належне утримання будинків і якісне надання послуг на підставі справедливих договорів, тому органи місцевого самоврядування повинні всебічно сприяти врегулюванню відносин ОСББ та ЖБК з постачальниками комунальних послуг в межах чинного законодавства України та в контексті Програми реформування ЖКГ”, – наголосив Ігор Захаревич.

Іншою була думка заступника міського голови Мелітополя Юрія Онищука. Він доводив, що ОСББ повинні укладати з постачальниками послуг колективні договори, щоб оплачувати технічні втрати чи вкрадені мешканцями кубометри води. На питання “Як будувати відносини з постачальниками послуг мешканцям будинків, де не створено ОСББ?” заступник голови відповів: “На підставі прямих договорів, а збитки покривати за рахунок бюджету, бо ці будинки є комунальною власністю”.

За словами експертів, ОСББ та ЖБК фактично стають заручниками недосконалого законодавства. Чиновники на місцях перекручують у свій бік закони, тому що не зацікавлені у створенні конкурентного середовища, і, використовуючи свої повноваження, примушують ОСББ бути виконавцями послуг ЖКГ в межах свого будинку.

На думку фахівців, щоб створити нормальні умови для роботи ОСББ, необхідна нормальна законодавча база. Без неї неможлива ефективна взаємодія між ОСББ та структурами – монополістами ЖКГ, надто якщо органи місцевого самоврядування не мають на меті щось міняти.

За підсумками круглого столу було ухвалено резолюцію.

Контакти:
Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

 

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: