Органи державної влади не квапляться створювати системи обліку публічної інформації

Лише в 4 із 16 українських Міністерств створено системи обліку публічної інформації, якою вони володіють (Міністерство юстиції, Міністерство освіти й науки, молоді та спорту, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство охорони здоров’я)

Лише в 4 із 16 українських Міністерств створено системи обліку публічної інформації, якою вони володіють (Міністерство юстиції, Міністерство освіти й науки, молоді та спорту, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство охорони здоров’я). Такі дані отримав Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика” в ході моніторингу впровадження систем обліку публічної інформації за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

З 24 обласних державних адміністрацій системи обліку публічної інформації створено в 17.

“Близько половини органів виконавчої влади, до яких надсилали запити, не вжили достатніх заходів для налагодження систем обліку публічної інформації. Тому ЕДЦ “Правова аналітика”, у свою чергу, вживатиме заходи для зобов’язання таких органів забезпечити доступ громадськості до систем обліку”, – сказала директор центру Мар’яна Булгакова.

“Із числа систем, які були предметом моніторингу, лише у 8 випадках (із загальної кількості створених систем – всього 21) можемо говорити про їхню відповідність нормативним вимогам. Лише 7 систем створено вчасно, і лише 13 систем регулярно поповнюються даними про нову інформацію, яка з’являється в ході діяльності суб’єкта владних повноважень”, – додав експерт центру Андрій Петрів.

За результатами моніторингу експерти зробили висновок про неналежне виконання постанови уряду щодо запровадження систем обліку публічної інформації, в т.ч. і в частині якості вже створених систем.

Системи обліку публічної інформації в усіх органах державної виконавчої влади, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, мало бути створено ще з 21 лютого 2012 року. Ці системи передбачають внесення до них усієї інформації, якою володіють органи державної влади. Передбачено, що кожен громадянин може ознайомитися з коротким змістом будь-якого документу на сайті органу державної влади чи звернутися по нього.

Контакти:
Експертно-дорадчий центр “Правова аналітика”
Мар’яна Булгакова
bulgakova@legalanalytics.com.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: