OpenSpace Харків – від «загальників» до конкретики

28 листопада Східноукраїнським представництвом Міжнародного фонду «Відродження» було проведено захід за методикою «відкритий простір» «Харків: глобальне чи радянське місто? Куди йдемо?». Учасники заходу – лідери громадських організацій та ініціативних груп Харкова.

28 листопада Східноукраїнським представництвом Міжнародного фонду «Відродження» було проведено захід за методикою «відкритий простір» «Харків: глобальне чи радянське місто? Куди йдемо?». Учасники заходу – лідери громадських організацій та ініціативних груп Харкова.

Захід проводився за принципами: «відбувається те, що відбувається», «є хто є», «починаємо, коли починається», «закінчуємо, коли закінчується». Окрім цього, діяло правило «вільних ніг» (можна було піти у будь-який момент, якщо учасник відчував, що його ідеї вичерпано або йому стало нецікаво). На «вільному просторі» не було готової програми – її створювали самі учасники.

Віктор Козоріз («Товариство учасників руху») зазначає, що брав участь у подібному заході вперше: «Для мене будь який захід, який закінчується постановою конкретних ідей и прописаних планів, є цінним». На його думку, під час «відкритого простору» люди змогли побачити перспективи для реалізації спільних ідей і проектів. «Наприклад, для мене є актуальним стратегічний розвиток Харківської області. Є люди, яким це цікаво і з якими можна об’єднуватись для роботи над спільними проектами», – зазначив журналіст і громадський діяч.

Представники НУО обговорювали різноманітні теми, зокрема: активізація локальних громад і майстерні громадських організацій; створення ресурсного центру «Харківське агентство місцевого економічного розвитку»; моніторинг бюджету Харківської області і обговорення стратегії «Харків 2020». Окрім цього, значна увага була приділена зміні простору міста: урбаністичним ініціативам, проведенню заходів у певних районах Харкова та активізації територіальних громад, організації фестивалів у студмістечках.

Олені Рофе-Бекетовій, активістці благодійного фонду «Харків з тобою» захід: «Харків: глобальне чи радянське місто? Куди йдемо?» сподобався, тому що було запропоновано конкретні кроки і створена робоча атмосфера. Мені вдалося знайти однодумців серед молоді для проведення «Школи молодіжних ініціатив. На жаль, не всі ідеї вдалося реалізувати на самому заході, але тепер я знаю, до кого звернутись з пропозиціями».

Серед конкретних ідей задля вирішення актуальних проблем міста були запропоновані готові до реалізації проекти, наприклад: «Кріпацтво ХХІ століття – як викорінити?», «Афганський вагон» в метро чи «дерадянізація по-харківськи». Запропонувавали й проведення заходів: донорської конференції «Харків-2016» та «Школи молодіжних ініціатив Kharkiv Global School». Жваве обговорення викликала пропозиція про створення аналітичного центру з проблем ВПО.

«Сподобалося те, що з’явилися реальні цифри, стратегічні напрямки, які впливають на політику і економіку міста», – наголошує Наталя Яковлєва, яка, окрім громадської діяльності, займається бізнесом і влаштовує обміни з європейськими країнами: «Я буду займатися після заходу аналітикою і налагодженням крос-комунікаційних зв’язків Харків – країни Євросоюзу».

Підсумовуючи враження від заходу, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України», Станіслав Лячинський каже: «Учасники OpenSpace планували чимало тривалих, масштабних проектів, які потребуватимуть значного часу та ресурсів для їх втілення. Але разом з тим, висловлено декілька невеликих пропозицій, локальних ініціатив. Їх можна можна буде реалізувати порівняно легко та швидко, а деякі з них фонд може підтримати уже найближчим часом. Цей захід засвідчив: громадянське суспільство Харкова пройшло важливий шлях розвитку за останні два роки. Зараз важливо не втратити цю динаміку». 

Контакти: Олена Розсказова, керівник Східноукраїнського представництва (Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Донецька області)
rozskazova@irf.ua
+38 057 730 06 28

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: