Відкритий лист голові Комітету з прав людини ВРУ Пацкану В.В., членам Комітету з прав людини ВРУ

Ініціативи окремих народних депутатів щодо зміни Уповноваженої у будь-який інший спосіб, ніж це передбачено Законом України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" вважаємо неприйнятними

Відкритий лист
голові Комітету з прав людини ВРУ Пацкану В.В., членам Комітету з прав людини ВРУ

Шановні народні депутати,

У зв’язку із запланованим розглядом Комітетом питання, що стосується діяльності Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини повідомляємо наступне:

Міжнародний Фонд “Відродження” мав і продовжує системну співпрацю із Секретаріатом Уповноваженої за багатьма напрямами діяльності. Зокрема, попередження катувань та жорстокого поводження, повага до приватного життя, протидія дискримінації. Уповноваженої та її представниками докладалися зусилля для залучення також інших організацій громадянського суспільства, що ми вважаємо чинником ефективної діяльності.

Ми надавали і продовжуємо надавати підтримку розвиткові Національного превентивного механізму з попередження катувань, який зокрема ефективно допомагав затриманим учасникам акцій протесту. Цей новостворених механізм є очевидним досягнення діяльності Уповноваженої з прав людини. Порівняно із тривалим періодом діяльності попередньої Уповноваженої, за достатньо короткий строк Валерії Лутковській вдалося суттєво підвищити професійний рівень діяльності цього інституту, про що зокрема свідчать представлені у Верховній Раді України щорічна на спеціальна доповіді.

Ми були неприємно здивовані відсутністю своєчасної належної оцінки з боку Уповноваженої з прав людини очевидному обмеженню громадянських свобод, яке відбулося внаслідок дивних голосувань у Верховній Раді, що відбулися 16 січня 2014 року. Ми також не очікували на підтримку Уповноваженої з прав людини захисту від кримінальних переслідувань, які розпочала попередня влада щодо Міжнародного Фонду “Відродження” та наших партнерів – громадських організацій.

В той же час відсутні будь-які факти, які дозволяють стверджувати про причетність Уповноваженої з прав людини до масових порушень прав людини в Україні. Ми вважаємо, що гарантії незалежності Уповноваженої мають поважатися. Ініціативи окремих народних депутатів щодо зміни Уповноваженої у будь-який інший спосіб, ніж це передбачено Законом України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” вважаємо неприйнятними.

Міжнародний Фонд “Відродження” разом із громадськими правозахисними організаціями докладуть зусиль для посилення незалежності та спроможності Сектератіату Уповноважненої ВРУ з прав людини.

Сподіваємося на ваше розуміння, зваженість рішень та подальшу співпрацю.

Виконавчий директор
Міжнародного фонду “Відродження”,
Євген Бистрицький,

Директор Програмної ініціативи  “Право людини і правосуддя”
Міжнародного фонду “Відродження”,
Роман Романов

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: