Онкологічна ситуація в Україні: статистика та реальність

9 лютого о 17:00 у Києві відбудеться обговорення онкологічної ситуації в Україні (в межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями)

9 лютого о 17:00 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” відбудеться обговорення онкологічної ситуації в Україні (в межах відзначення Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями). Захід проводить програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Теми обговорення:
– Захворюваність на рак в Україні: статистика та реальність
– Коли вилікувати неможливо: мета й завдання паліативної допомоги
– Залучення медіа до вирішення соціальних і медичних проблем.

Учасники:
– Вікторія Тимошевська, директор програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”;
– Зоя Максимова, лікар паліативного відділення Київської міської лікарні №2;
– Надія Колесникова, координатор інформаційної кампанії “StopБіль” Міжнародного фонду “Відродження”.

4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з 2005 по 2015 рік від раку помруть 84 мільйони людей. Актуальність проблеми раку зумовлено стійким зростанням ураження населення, складністю своєчасної діагностики та лікування, значною вартістю, високим рівнем інвалідизації і летальності хворих.

 

Рак як причина смерті посідає друге місце у структурі смертності населення України. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік і кожна п’ята жінка. До 30% хворих – особи працездатного віку. На обліку онкологічних установ перебувають близько 1 мільйона хворих, щорічно реєструється понад 160 тисяч нових випадків раку (470 випадків щодня) і понад 85 тисяч осіб помирають від цього захворювання (250 смертей щодня). Серед захворілих – понад 1200 дітей. За прогнозними оцінками, до 2020 року рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в Україні сягне 180 тисяч нових випадків, тобто збільшиться на 15%.

Долучитися до відзначення Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями можна тут або тут

“Громадське здоров’я”
Ксенія Шаповал
(044) 461 97 09
shapoval@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: