Олексій Кучеренко: Держава згортає реформи у сфері управління ЖКГ

За словами фахівців, сьогодні держава поступово згортає курс на розвиток інституту відповідального власника житла, формування конкурентного ринку обслуговування житла, ефективне регулювання на ринку природних монополій, побудову справедливої системи соціального захисту населення

Сьогодні держава поступово згортає курс на розвиток інституту відповідального власника житла, формування конкурентного ринку обслуговування житла, ефективне регулювання на ринку природних монополій, побудову справедливої системи соціального захисту населення. Про це 10 вересня під час прес-конференції в Києві заявив голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко. Захід було проведено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Більшості завдань Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки не виконано, а впровадження Національних планів дій із реалізації економічних реформ Президента “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” постійно гальмують і навіть саботують. За цих умов громадськість має не просто вимагати, а “вибивати” з уряду здійснення реформ”, – наголосив експерт. При цьому він додав, що житлово-комунальне господарство є однією з найменш реформованих сфер національної економіки.

Зі свого боку, заступник голови Спілки власників житла Києва Михайло Березовчук нагадав, що навесні відбулася всеукраїнська конференція, на якій громадськість представила найкращі проекти у сфері ЖКГ, визначила загальні підходи до розв’язання житлової проблеми в Україні й узгодила консолідовану позицію щодо своєї участі в подальшому реформуванні. За результатами конференції підготовано збірник найкращих практик громадських організацій у сфері ЖКГ.

Директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” Олексій Орловський зазначив, що фонд постійно приділяє увагу залученню громадськості до реформування ЖКГ, а також упровадженню й моніторингу житлової політики на загальнодержавному й місцевому рівнях. Він повідомив, що за останні шість років було підтримано понад 70 проектів у різних регіонах України. Ці проекти стосувалися різних форм залучення громадськості до реформи ЖКГ – аналізу державних і місцевих політик, розробки нормативно-правових актів, створення тематичних соціальних мереж, підтримки ресурсних центрів для ОСББ, відстоювання прав та інтересів мешканців та ОСББ у взаємовідносинах із монополістами тощо.

Контакти:
Спілка власників житла України
Микола Чорний
(044) 253 52 17
analitik@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: