Оголошено конкурс проектів на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса

Від 1 вересня стартував конкурс освітньо-культурницьких проектів на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса.

Від 1 вересня стартував конкурс освітньо-культурницьких проектів на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса.

Олександр Капінос – хлібороб і громадський активіст, організатор просвітницьких та патріотичних заходів, один із найактивніших учасників Мовного майдану 2012 року та Революції Гідності. Він носив псевдонім «Кремінь», був смертельно поранений під час розстрілів на Майдані та пішов у вічність 29-річним…

«Пам’ять про Героїв Небесної сотні, справа, за яку вони віддали найдорожче – своє життя – житиме у невеликих, щоденних добрих справах, які робитимуть відповідальні громадяни. Надзвичайно важливо, що до вшанування Героїв Небесної Сотні приєднується громада, і тому підтвердження – внески доброчинців. А фонд «Відродження» долучився до цієї ініціативи громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні», надавши грант у сумі, яку планувалося зібрати спільнокоштом», – сказав Станіслав Лячинський, директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження».

Відзнака імені Олександра Капіноса заснована громадською організацією «Родина Героїв Небесної Сотні» в межах проекту «Відзнаки Героїв Небесної Сотні» завдяки підтримці платформи «Велика ідея», 162 доброчинців з України та світу, Міжнародного фонду «Відродження» та партнерів – Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та  Мистецького об’єднання «Глечик».

У рамках проекту «Відзнаки героїв» вже запроваджено 7 відзнак: імені Дмитра Максимова, Богдана Сольчаника, Назарія Войтовича, Сергія Нігояна, Юрія Вербицького, Юрія Поправки та щойно заснована Олександра Капіноса.

«Ми хочемо, щоби наших рідних пам’ятали вільними, життєрадісними, згадували за добрі вчинки. І тому наша організація практикує такі форми вшанування пам’яті, як проект «Відзнаки Героїв». Він, насамперед, про прагнення та мрії людей, про цінності, любов до життя і своєї країни, про свободу бути собою. Відзнака імені Олександра Капіноса – вже сьома у цьому проекті. Вона спонукатиме активну молодь відроджувати українську культуру, пробуджуватиме національну свідомість і бажання змінювати свою країну», – зауважила Наталія Бойків, заступник голови та член ради громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні».

Головною метою конкурсу є підтримка громадських активістів, передусім із сіл і містечок України, які прагнуть змін у своїй громаді й готові реалізовувати освітні, культурні, соціальні, екологічні ініціативи, формувати спільноти там, де проживають або звідки походять учасники конкурсу. Він покликаний зацікавити та залучити молодь до вивчення і збереження культурної спадщини українського народу –  традицій, звичаїв, обрядів.

«Сільська українська культура є унікальною і неповторною. Люди, які тримають сьогодні «культурний фронт» у регіонах і творять зміни у своїй громаді – безцінні. Олександр Капінос був особливою людиною, вірив в Україну й українців. Шанував музей Івана Гончара, часто відвідував наші заходи, особливо полюбляв танці, а згодом організував танцювальні майстер-класи для молоді на своїй малій батьківщині – у селі Дунаївці на Тернопільщині. Ми горді долучитися до втілення його мрії», – зазначив Петро Гончар, генеральний директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

До журі конкурсу увійшли провідні етнографи, фольклористи, музеєзнавці, члени родини Олександра Капіноса та представники громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні».

До участі в конкурсі запрошуються громадські активісти, вчителі, студенти із сіл, селищ та містечок України з населенням до 15 тисяч осіб.

Переможець отримає 15 тисяч гривень на реалізацію свого проекту.

Детальніша інформація про умови конкурсу розміщена на сайті ГО «Родини Героїв Небесної Сотні» та Facebook-сторінці «Відзнака Олександра Капіноса».

Конкурс триватиме до 30 вересня.

Нагородження переможців відбудеться 11 жовтня 2018 року в місті Кременець, на малій батьківщині Олександра Капіноса.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: