Одеські ОСН хочуть більше повноважень

14 вересня в Одесі відбулася VІI міська конференція органів самоорганізації населення (ОСН)

14 вересня в Одесі відбулася VІI міська конференція органів самоорганізації населення (ОСН). Захід провів Одеський суспільний інститут соціальних технологій спільно з управлінням міськради з питань взаємодії з ОСН і міською Асоціацією органів самоорганізації населення за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У конференції взяли участь близько 100 активістів із понад 50 ОСН – будинкових, квартальних, мікрорайонних комітетів, а також представники ініціативних груп зі створення нових комітетів, депутати, працівники виконавчих органів міськради, які співпрацюють з ОСН.

Член профільної депутатської комісії Михайло Чернов розповів, що за минулий рік міськрада та її виконком прийняли низку рішень, спрямованих на розвиток самоорганізації в Одесі. Це Програма розвитку органів самоорганізації населення на 2012-2015 роки, рішення про виплату щомісячної зарплати керівникам і секретарям ОСН, рішення про наділення голів ОСН правом складати протоколи про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою територій. Міськрада також дала згоду на створення двох нових ОСН, виділила кошти з міського бюджету на створення бригад із благоустрою з числа жителів мікрорайонів Чубаївка й Балтський тощо.

На думку експерта Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Євгенії Абрамової, слід активніше залучати ОСН до контролю за якістю й організацією надання житлово-комунальних послуг.

Представники ОСН у своїх виступах наголошували, що тільки на базі конструктивного діалогу з міськими та районними службами ОСН можуть ефективно вирішувати проблеми мешканців, будинків і територій, які вони представляють.

Учасники конференції ухвалили резолюцію. Запропоновано й далі розвивати й удосконалювати систему самоорганізації населення в місті, надавати ОСН всебічну підтримку, розширювати права та повноваження ОСН, підвищувати кваліфікацію їх членів, стимулювати громадянську активність і відповідальність одеситів за стан своїх будинків і територій, проводити конкурси для мікрогромад, запровадити громадський контроль за обсягом і якістю наданих житлово-комунальних послуг та ін.

Контакти:
Одеський суспільний інститут соціальних технологій
(048) 738 68 30

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: