Одеська влада не заохочує мешканців заощаджувати теплову енергію

В Одесі представлено результати моніторингу виконання програми “Енергозбереження у м. Одесі на 2007-2010 роки” та проект положення “Про обов’язковий енергетичний аудит будинків ОСББ”

30 вересня в Одесі було представлено результати моніторингу виконання програми “Енергозбереження у м. Одесі на 2007-2010 роки” та проект положення “Про обов’язковий енергетичний аудит будинків ОСББ”. Захід пройшов у межах проекту “Енергозбереження в питанні реформування ЖКГ за сприяння громади”, який здійснює Благодійний фонд “Місцева ініціатива” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Моніторинг виявив, що під час реалізації програми було проведено енергозберігальні заходи в деяких багатоквартирних будинках, які передають на баланс ОСББ. Недоліком програми названо те, що до її розробки не залучили представників підприємств, на яких було заплановано реалізувати енергозберігальні заходи (наприклад, ВАТ “Одесаобленерго” та КП “Міськсвітло”).

Експерти відзначили, що такі заходи, як стимулювання заощадження паливно-енергетичних ресурсів шляхом обліку витрат з урахуванням диференційних тарифів, залишилися переважно декларативними. Прикладом є рішення Одеського міського виконавчого комітету №1612 від 20 грудня 2008 року, через яке в Одесі стало невигідно не тільки заощаджувати теплову енергію, а й узагалі нема сенсу використовувати лічильники теплової енергії.

За словами фахівців, при розробці програми не було передбачено можливості кризових явищ, які негативно вплинули на її реалізацію. Вони підкреслили, що запобігти таким наслідкам можна, якщо програма передбачатиме подальше використання заощаджених коштів саме на енергозбереження.

Експерти відзначили, що, незважаючи на те, що термін реалізації програми закінчився 2010 року, тобто при попередньому складі депутатського корпусу, нове скликання міськради поки не розглядало можливості ухвалення аналогічної програми на подальші роки.

У межах проекту також було розроблено проект положення “Про обов’язковий енергетичний аудит будинків ОСББ”. Його ухвалення, на думку ініціаторів, дасть можливість керівниками ОСББ отримати достовірну інформацію про обсяги використання житловими будинками природних та енергетичних ресурсів, а також дасть можливість застосувати результати енергоаудиту при проведенні першого капітального ремонту в будинку після його передачі на баланс ОСББ. Ці заходи, за словами фахівців, дозволять надалі, під час самостійної господарської діяльності ОСББ, більш раціонально й ефективно витрачати ресурси, а мешканці цих будинків зможуть сплачувати за використання ресурсів значно менші кошти.

За підсумками проекту буде розроблено брошуру “Сприяння ефективному впровадження енергозберігальних технологій у сфері ЖКГ м. Одеси”.

БФ “Місцева ініціатива”
(048) 794 26 46
bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: