Одеса об’єнує ідеї, що розвивають спільноти

Impact Hub Odessa у партнерстві з The Aspen Institute Kyiv 25-го-27-го серпня 2017 року провели перший в Україні фестиваль ідей «Майбутнє спільнот». На 10-ти яскравих локаціях в самому центрі міста більше 1000 учасників зі всієї України спілкувалися про ідеї, які можуть змінити життя людей, міста, країни або навіть світу.

Impact Hub Odessa у партнерстві з The Aspen Institute Kyiv 25-го-27-го серпня 2017 року провели перший в Україні фестиваль ідей «Майбутнє спільнот». На 10-ти яскравих локаціях в самому центрі міста більше 1000 учасників зі всієї України спілкувалися про ідеї, які можуть змінити життя людей, міста, країни або навіть світу.

Фестиваль ідей «Майбутнє спільнот» це:

– близько 100 подій;

– відомі спікери та експерти;

– більш ніж 1000 учасників фестивалю зі всієї України;

– розмаїття форматів — лекції, майстер-класи, тренінги, бесіди, панельні дискусії, стендові та демо- презентації та ін.;

– найсучасніші майданчики Одеси: Impact Hub OdessaЗелёный театр,Терминал 42iQSpaceAdvance Business School4City

Місія фестивалю полягала в об’єднанні зусиль мислителів та лідерів суспільної думки, бізнесу, територіальних громад, мистецьких об’єднань, благодійних організацій та інших спільнот задля обміну ідеями та думками щодо пошуку шляхів впровадження у життя кращих з них.

Теми української події охоплять шість сфер життя:

– технології;

– міський простір та спільноти; 

– економіка майбутнього;

– освіта;

– мистецтво та медіа; 

– здоров’я та краса.

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати ініціативи, які сприяють розвитку громад, тому й підтримав Фестиваль ідей «Майбутнє спільнот», запросивши до участі близько 30 спікерів зі змістовними виступами, а також підготував власні події.

Так, під час фестивалю пройшов захід – Open Society Talks – новий формат просування ідей, через короткі виступи, які об’єднує одна тема – дискримінація. 5 спікерів із різних сфер запропонували власне бачення усунення дискримінаційних чинників задля розвитку громади, суспільства та сучасної держави.

  • Ольга Жмурко, директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» виступила з промовою на тему: «Дискримінація VS. Людський Розвиток».
  • Владислав Девідсон, головний редактор The Odessa Review виголосив промову на тему «Мова ворожнечі і як вона впливає на імідж України у світі. 
  • Арсен Жумаділов, керівник Служби Голови Меджлісу кримськотатарського народу, з промовою «Ліквідація дискримінації за національною ознакою в Україні на прикладі державної служби».
  • Андрій Залогин, засновник компанії LTD Gelato Mania, переселенець з Луганська, розповів про «Бізнес інкубатор, як новий етап для переселенців».
  • Анастасія Євдокимова, керівниця соціального арт-проекту «Parasol» розповіла про те, «Чому мистецтво має бути соціальним?».

«Open Society Talks відбувається вперше, і тому ми маємо експериментальний формат виступів та тез. Кожен зі спікерів представляє власний погляд на тему дискримінації в Україні і на шляхи її подолання. Важливо, що завдяки такому формату учасники події змогли побачити багатомірність такого негативного явища як дискримінація і зрозуміти як дискримінаційні явища в окремій сфері шкодять розвитку спільнот, людського потенціалу, суспільства та нашої держави», – зазначив у коментарі Євген Попов, керівник Південноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».

Також під час фестивалю відбулася презентація ілюстрованої збірки есеїв «Parasol», за участі письменника Павла Коробчука. Проект «Parasol» – соціальний арт-проект, присвяче­ний проблемам паліативної допомоги (підхо­ду, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин). Головним інстру­ментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних проблеми палі­ативної допомоги. У проекті поєдналися і люд­ська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помі­тити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і – що не менш важливо – можли­вість відкрити над іншим «парасольку» під­тримки, співчуття та розуміння. Соціальний арт-проект «Parasol» реалізовується громадською організацією Фонд «Європа ХХІ» за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

За додатковою інформацією можна звернутись до керівника Південноукраїнського регіонального представництва Міжнародного фонду «Відродження» Євгена Попова: popov@irf.ua, +38 048 796 12 04, +38 067 623 73 72.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: