Обмежити повноваження прокуратури, вибирати суддів та забезпечити контроль за діями чиновників пропонують політикам рівненські громадські організації

Чи потрібно вносити зміни до Конституції і якщо потрібно, то що саме і коли? А також кому будуть вигідні ці зміни? На ці питання 03 червня шукали відповіді представники рівненських правозахисних громадських організацій. Конференцію з цього приводу ініціював Міжнародний фонд "Відродження".

Чи потрібно вносити зміни до Конституції і якщо потрібно, то що саме і коли? А також кому будуть вигідні ці зміни? На ці питання 03 червня шукали відповіді представники рівненських правозахисних громадських організацій. Конференцію з цього приводу ініціював Міжнародний фонд “Відродження”.

Єдиний оприлюднений проект змін до Конституції, який вдалося знайти організаторам, це проект БЮТ. Пропозиції змін до Основного Закону інших політичних сил поки що не отримали розголосу.

Натомість представники рівненської громадськості запропонували в оновленій Конституції обмежити повноваження прокуратури, щоб влада не використовувала її як репресивний орган для розправи з неугодними. Також підтримали пропозицію щоб: посади суддів зробити виборними; запровадити відкриті списки для виборів у Верховну раду; забезпечити чіткі механізми контролю громадськості за діями чиновників.

За словами представника Незалежної медіа-профспілки України Сергія Штурхецького, добре, що громадські організації долучаються до обговорення змін, але погано, що політичні сили не оприлюднюють свої пропозиції як змінити Основний Закон. Складається враження, що нова Конституція пишеться політиками “в кущах”.

Учасники обговорення зійшлись на тому, що до того, як вносити зміни в Основний Закон, потрібно провести широке громадське обговорення. Залучити громади від сіл і до обласних центрів та столиці. Таке обговорення може тривати й до двох років. Головне аби політики брали в ньому менше участі ніж фахівці права, вчені, викладачі університетів, представники правозахисних організацій. На думку більшості учасників обговорення, мала причетність політиків до зміни Конституції України позитивно вплине на цей процес, оскільки вони не зможуть лобіювати свої інтереси у головному законі держави.

Висловлені пропозиції рівненська делегація від громадських організацій 21 червня повезе до Києва на Громадянську асамблею України. Там зберуться представники громадськості з усіх областей, щоб узагальнити пропозиції та передати їх Верховній Раді.

Рівненський прес-клуб:
Тел. 8 066 257-13-15
e-mail: pressklub@mail.ru
http://rivne.cure.org.ua/
Контакти: Антоніна Торбіч,
Тел. 8 (066) 257-13-15

 

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: