Обмеження мирних зібрань київською владою знову розглянуть у суді

11 жовтня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), якою ОАСК повторно ухилився від розгляду по суті позовних вимог щодо незаконності “Порядку організації і проведення в Києві недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру” (рішення Київської міської ради №317/418 від 24.06.99)

11 жовтня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), якою ОАСК повторно ухилився від розгляду по суті позовних вимог щодо незаконності “Порядку організації і проведення в Києві недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру” (рішення Київської міської ради №317/418 від 24.06.99). Про це повідомив експерт проекту “Майдан-Моніторинг” Олександр Северин. Проект здійснює Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, раніше ОАСК двічі “відфутболював” позовну заяву, залишаючи її без розгляду через нібито пропуск позивачем строку звернення до суду, пов’язавши початок того строку не з датою, коли позивач фактично дізнався про рішення, а з днем його оприлюднення.

“Примітно, що у своєму небажанні засмучувати київську міську владу ОАСК, виносячи вдруге ухвалу про залишення позову без розгляду, просто повторив свої попередні висновки, вже спростовані раніше апеляційною інстанцією”, – зауважує Олександр Северин.

За його інформацією, Київський апеляційний адміністративний суд однозначно, з посиланням на ч. 1 ст. 6 Європейської конвенції з прав людини (право на справедливий суд) ухвалив: “Нерозгляд по суті позовних вимог адміністративного позову, з яким позивач звернувся до суду у грудні 2011 року, є фактичним обмеженням його в доступі до суду та вирішенні його справи. За вказаних обставин оскаржувана ухвала суду підлягає скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду”.

“Ухвала Київського апеляційного адмінсуду оскарженню не підлягає, тож суду першої інстанції не вдасться “відкрутитися” від розгляду по суті питання про незаконність (вихід за межі компетенції) рішення Київради, яким протизаконно, на наш погляд, встановлено місцевий порядок реалізації права на мирні зібрання (себто встановлено обмеження щодо реалізації цього права на порушення ст. 39 Конституції України”, – наголошує фахівець.

Раніше за відповідними зверненнями до органів прокуратури було опротестовано подібні рішення органів місцевого самоврядування в Луцьку, Херсоні та Запоріжжі, а міська влада Тернополя повідомила, що бере до відома та враховує попередження про незаконність наміру затвердити такий акт.

Контакти:
Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт”
Олександр Северин
sean@maidanua.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: