Обласна влада повинна удосконалювати свою роботу з громадськістю

Нинішній рівень діалогу жителів Одеської області з владою не відповідає ні суспільним очікуванням, ні новим державним пріоритетам.

Нинішній рівень діалогу жителів Одеської області з владою не відповідає ні суспільним очікуванням, ні новим державним пріоритетам.

Про це заявив керівник Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник на прес-конференції, що пройшла в прес-центрі «Паритет».

Він представив результати громадської експертизи діяльності одеської обласної влади на предмет залучення громадян та громадських організацій до управління. Ця експертиза була проведена Асоціацією за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Крім практики роботи ОДА та облради, експертами були проаналізовані регіональні програми, стратегії, регламенти, положення та інші документи, які визначають політику в Одеській області. З’ясувалося, що громадяни та їх об’єднання мають вкрай обмежені можливості впливати на рішення органів обласної влади, які також працюють недостатньо відкрито.

Андрій Крупник зауважив, що близько 80% громадських активістів і навіть половина обласних чиновників вважає, що керівництву області потрібно змінити своє ставлення до громадськості і розглядати її як партнера, а не як конкурента або противника. Про це говорять результати опитування, проведеного недавно серед лідерів громадських організацій та працівників обласної влади.

На думку опитаних, ефективній співпраці влади та громадськості заважає недосконала нормативна база, відсутність мотивації у чиновників, низька ефективність роботи відповідальних за це служб і посадових осіб. Крім того, часто самі активісти не бажають або не вміють вести конструктивний діалог.

Глава Одеської організації Комітету виборців України Анатолій Бойко зупинився на пропозиціях, які громадські експерти виробили для ОДА та облради, а також для інститутів громадянського суспільства для виправлення ситуації.

Зокрема, пропонується удосконалити нормативну базу роботи органів і посадових осіб обласної влади на основі даних дослідження. На оновленій базі необхідно доопрацювати Стратегію економічного і соціального розвитку області, цільові регіональні програми, Регламент обласної ради, Положення про постійні комісії та про апарат облради.

Планується, що цим будуть займатися спеціально створені робочі групи за участі представників ОДА, облради та громадських організацій.

Депутат Одеської обласної ради, заступник голови постійної комісії з питань правової політики Валерій Локайчук підкреслив, що сьогодні з особливою гостротою суспільство починає відчувати свою відповідальність за те, що відбувається як в країні, так і в громадах. Люди мобілізуються для наведення порядку за місцем проживання, для надання допомоги переселенцям, учасникам та потерпілим у бойових діях.

Він підтримав ідею Асоціації та Громадської ради про створення Регіональної ради реформ, який об’єднає зусилля зацікавлених у сталому розвитку регіону. Ця ініціатива вперше в Україні почала впроваджуватися саме в Одеській області.

В. Локайчук підкреслив актуальність проведеного громадськими експертами аналізу політики саме зараз, коли в країні починаються широкомасштабні реформи. Результати дослідження, за його словами, дозволили точніше визначити найбільш проблемні місця у взаємодії суспільства і влади і оперативно вжити заходів щодо їх усунення.

Як сказав на закінчення А. Крупник, Асоціація та Громадська рада при ОДА проводитимуть моніторинг того, як обласні органи влади будуть удосконалювати свою роботу, залучаючи громадськість до управління місцевими справами. При необхідності виконавці проекту готові надати владі методичну допомогу.

За матеріалами izbirkom.od.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: