Обговорення впровадження ІІІ енергопакету

9 квітня 2015 року відбулось неформальне обговорення адаптації до європейського законодавства паливно-енергетичного сектору України, зокрема впровадження III енергопакету.

9 квітня 2015 року відбулось неформальне обговорення адаптації до європейського законодавства паливно-енергетичного сектору України, зокрема впровадження III енергопакету.

Участь у заході взяли перші особи Міненерговугілля, фахівці НАК «Нафтогаз України», ДП«НЕК «Укренерго», експерти у сфері енергетики та представники Центру підтримки реформ при КМУ.

Зустріч відбулась з спільної ініціативи Центру підтримки реформ та Міненерговугілля, старт співпраці яких став доволі продуктивним.

На початку зустрічі Олександр Светелік, Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості, окреслив для присутніх сучасний стан паливно-енергетичного комплексу України та зорієнтував у баченні міністерства щодо процесу його реформування. Зокрема він зазначив: «Опалювальний сезон цього року, незважаючи на складні умови, пройдено. Однак складна фінансова ситуація, а також бойові дії на Сході країни не дозволяють у повній мірі вирішити питання щодо забезпечення паливними ресурсами… Серед поточних проблем – критично малі запаси вугілля на складах ТЕС, недостатня кількість вугілля антрацитової групи при профіциті вугілля газової групи, а також низька водність річок, якої не спостерігалось в Україні 50 років… При формуванні балансу враховано ці фактори, зокрема, передбачено зменшення споживання природного газу та максимальне використання вугілля газової групи, яке видобувається на підконтрольній українській владі території».

У ході спілкування фахівці Міністерства та експерти обмінялися думками щодо координації дій з імплементації ІІІ енергопакету та адаптації до стандартів ЄС з метою створення умов для вільної конкуренції та ринкових відносин в паливно-енергетичному комплексі.

Заступник Міністра поінформував про кроки Міненерговугілля щодо впровадження ІІІ енергопакету. Серед важливих результатів назвав прийняття сьогодні в другому читанні на засіданні Верховної Ради України Закону України «Про ринок природного газу», який було розроблено Міненерговугілля у тісній співпраці з Енергетичним Співтовариством.

Зі сторони експертів було відзначено, що Міністерством виконано значну роботу в установлені терміни, і 75% ІІІ енергопакету уже впроваджено.

У ході спілкування йшлося про регулювання тарифів на енергоносії, необхідність встановлення приладів обліку та впровадження заходів з метою мотивації населення з питань енергозбереження. Окрім цього, експерти наголосили про необхідність широкого і систематичного інформування громадськості про стан енергетичної галузі та зміни, що відбуваються, а також контролю за енергопостачальними та газопостачальними організаціями.

Центр підтримки реформ на зустрічі представляли координатор Герус Олена, комунікаційний менеджер Козаченко Анна та співкоординатор Максим Лациба. Активну участь в обговоренні взяли, керівник Програми «Угода мерів – Схід» Святослав Павлюк, директор Департаменту енергетичної політики Міжнародного центру перспективних досліджень Наталя Слободян; представник Коаліції «Енергетичні реформи» Андрій Перевертаєв; Голова правління Біоенергетичної асоціації України (Коаліція «Енергетичні реформи») Георгій Гелетуха та інші.

Окрім вищевказаного, експерти мали можливість поставити запитання фахівцям Міністерства щодо планів розвитку мереж, розвитку альтернативної енергетики, перспектив реформування енергетичного сектору та інших питань розвитку паливно-енергетичного комплексу.

За підсумками зустрічі домовлено про доцільність проведення експертних зустрічей з питань реформування енергетичної галузі у такому форматі  на регулярній основі.

Центр підтримки реформ діє за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Анна Козаченко,комунікаційний менеджер Центру підтримки реформ,(096)118-20-27, aokozachenko@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: