«Новий відлік» (Харків): старт проекту

15 березня 2016 року у Харківському кризовому інфоцентрі в рамках реалізації Проекту «Новий відлік» відбулась прес-конференція з нагоди старту Проекту та початку конкурсного відбору бізнес-ідей.

15 березня 2016 року у Харківському кризовому інфоцентрі в рамках реалізації Проекту «Новий відлік» відбулась прес-конференція з нагоди старту Проекту та початку конкурсного відбору бізнес-ідей. Мета проекту: забезпечення можливості влаштування та відновлення гідного життя у Харкові та області, надання позитивного прикладу для інших вимушених переселенців та учасників АТО та членів їх родин. Зниження напруженості на ринку праці Харківського регіону, шляхом підвищення самозайнятості серед ВПО, учасників АТО та членів їх родин, створення нових робочих місць завдяки розвитку підприємництва, діяльність постійного «Центру підтримки підприємницьких ініціатив» для бізнесу в місті та регіоні.

Олександр Чумак, керівник проекту у Харкові, президент ХОГО «Асоціація приватних роботодавців», розпочав захід, розповівши, як саме створювався проект. Олександр звернув увагу, що проект спрямований не лише на започаткування та відновлення, а й на розвиток підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та членів їх родин. Розповів, які, на його думку, напрямки діяльності є актуальними та цікавими, а які мають низькі шанси бути підтриманими у якості бізнес планів, та надав інформацію про проведення переговорів по додатковому конкурсу для вільних слухачів, які зможуть отримати фінансування від приватних інвесторів.

Олена Розказова, керівник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду “Відродження”, наголосила, що перший етап проекту був дуже успішним, і чого чекають і від другого етапу. Олена розповіла, як саме проходив проект, з яких складався етапів, які його особливості та переваги, про менторську підтримку по закінченню навчання. Згадала найцікавіші та найуспішніші ідеї першого етапу проекту. Олена зазначила, що це перший досвід де поєднали допомогу і демобілізованим учасникам АТО і внутрішньо переміщеним особам. Учасники проекту не лише отримують роботу, а й адаптуються у новій громаді.

Катерина Стрельченко, куратор проекту від БО «БФ «Станція Харків», більш детально зупинилась на цільовій аудиторії та умовах участі у проекті, розповіла, які етапи він в себе включає, який передбачено план-графік. Першим кроком є заповнення заявки на участь у проекті, другим – проходження співбесіди з рекрутерами та психологами проекту. На співбесіді буде визначено наявність, життєздатність та актуальність бізнес ідеї. Пані Стрельченко нагадала, що проекти фінансуються не готівкою, а оплатою оренди нежитлових приміщень, необхідного обладнання та послуг для ведення бізнесу, придбання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності. Також, важливою умовою проекту є відсутність можливості прийняти участь особам, які були учасниками першого «Нового відліку» та інших грантових програм (МОМ, Карітас Україна, ПРООН, Людина у біді та ін.).

Наталія Яковлева, керівник групи тренерів проекту, співзасновник БФ «Харків з тобою», під час виступу наголосила, що вчителі та ментори є практиками, які мають успішний досвід реалізації власного бізнесу. Звернула увагу, що перша лекція навчання стосується саме відмінностей ведення бізнесу у Харкові по відношенню до Сходу. Наталія відмітила, що заняття можуть відвідувати вільні слухачі.

Головною особливістю другого етапу є розширення цільової аудиторії, тепер не лише ВПО, а й демобілізовані учасники АТО та члени їх сімей можуть взяти участь у проекті. Слід відмітити, що початок прийому заявок та співбесід на участь у проекті розпочинається 15 березня, а завершується прийом заявок та співбесід на учать у проекті 5 квітня. Цього разу гранти будуть розподілені наступним чином: 5 проектів по 30 тис. грн., 5 проектів по 50 тис. грн., 5 проектів по 80 тис. грн. Однак, як і минулого разу, планується залучення додаткового фінансування від місцевого бізнесу.

Для участі у програмі необхідно заповнити анкету

Проект реалізується за підтримки: Міжнародний фонд “Відродження”.

Організації, що приймають участь в реалізації проекту:

  • ХОГО « Асоціація приватних роботодавців» (досвід втілення, підтримки, запуску та захисту приватного підприємництва у Харкові та Харківській області).
  • БФ «БО « Станция “Харьков”» (досвід комплексної роботи з ВПО в Харкові і Харківській області, знання специфіки та менталітету цієї категорії, професійна команда з рекрутингу та працевлаштування).

Партнер проекту: Харківський обласний центр зайнятості.

Контакти: Олена Розсказова, rozskazova@irf.ua 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: