“Новий відлік” – другий етап: Харків

21 квітня у Харківському кризовому медіа-центрі проходила прес-конференція в рамках реалізації проекту «Новий відлік». Захід було присвячено відбору бізнес-ідей учасників проекту та початку другого етапу: навчання основам ведення малого та середнього бізнесу.

21 квітня у Харківському кризовому медіа-центрі проходила прес-конференція в рамках реалізації проекту «Новий відлік». Захід було присвячено відбору бізнес-ідей учасників проекту та початку другого етапу: навчання основам ведення малого та середнього бізнесу.

Друга хвиля проекту «Новий відлік» реалізується за підтримки: Міжнародного фонду “Відродження”, ХОГО «Асоціація приватних роботодавців» (досвід втілення, підтримки, запуску та захисту приватного підприємництва у Харкові та Харківській області) та БФ «БО «Станция “Харьков”» (досвід комплексної роботи з ВПО в Харкові і Харківській області, професійна команда з рекрутингу та працевлаштування).

Олена Розсказова, керівник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду “Відродження”, зазначила, що внутрішньо переміщені особи є великим ресурсом для суспільства, і що МФВ чимало уваги приділяє підтримці проектів по соціальній згуртованості і працевлаштуванню ВПО.

Олександр Чумак, керівник проекту «Новий відлік» у Харкові, президент ХОГО «Асоціація приватних роботодавців», повідомив, що за результатами першого туру: до участі в проекті було подано 258 заявок: 52 з них – демобілізовані воїни АТО, 14 – члени родин учасників АТО, 192 – внутрішньо переміщені особи. При цьому 4 заявки було подано особами, які мають одночасно статус ВПО та учасника АТО. Було відібрано 100 бізнес-ідей учасників, з них 21- учасник АТО, 9 – члени родин учасників АТО, 70 – внутрішньо переміщені особи. Всього 59 чоловіків та 41 жінка. ВПО розподілились наступним чином: вихідці з АР Крим -3 особи, Луганська область -29 осіб, 38 – Донецька область. При цьому більша кількість учасників на сьогодні проживають у Харківській області, а 5 учасників було залучено з інших областей України: Полтавської, Дніпропетровської та Сумської.

Олександр також підкреслив важливість “Нового відліку” для суспільства, він підрахував, що учасники першої хвилі проекту – ВПО на їх наймані працівники – сплачують у податкову мінімум 50 тисяч грн. на місяць (ПДФО, ЄСВ, воєнні збори).

Катерина Стрельченко, куратор проекту від БФ «БО «Станція Харків», зазначила, що зацікавленість у започаткуванні та розширенні нового бізнесу дуже велика, і у внутрішньо переміщених осіб, і у демобілізованих воїнів АТО. За її словами, основні галузі підтриманих бізнес-ідей – це сільське господарство, харчове виробництво, переробка сировини, послуги для населення та інші. Чимало проектів має соціальний внесок і однією з умов надання середнього та великого гранту є працевлаштування ВПО. Найстаршій учасниці проекту “Новий відлік” у Харкові, Касьяненко Раїсі Прокофьевні, 62 роки – вона хоче створити екоферму.

Толстих Анатолій, заступник директора Харківського обласного центру зайнятості, підкреслив важливість співпраці державних структур, місцевого бізнесу, громадських організацій і ВПО у проекті (а саме на території центру зайнятості будуть проводитись навчання учасників проектів), вплив проекту «Новий відлік» на місцеву громаду, а також розповів про консультації, які проводяться співробітниками ХОЦЗ для ВПО і демобілізованих воїнів АТО.

Боженко Галина, менеджер проекту, зазначила, що учасники минулого етапу проекту проявляють високу соціальну відповідальність, заявляють про готовність підтримати за два роки осіб, які потребують фінансової підтримки для започаткування власної справи. Відмінність цього етапу «Нового відліку» – екскурсії на існуючі бізнес-підприємства Харківського регіону.
22 квітня у приміщенні Держпрому відбулась координаційна зустріч для переможців першого етапу, які з 25 квітня 2016 року розпочнуть навчання основам ведення малого та середнього бізнесу та розвитку підприємницьких навичок.

Контакти: Галина Боженко (095)1151189

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: