«Новий відлік-3»: бізнес-інкубатор для переселенців та ветеранів АТО

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проходить третя хвиля програми підтримки малого бізнесу та самозайнятості переселенців і ветеранів АТО «Новий відлік». Цього разу бізнес-інкубатор відбуватиметься в Одесі, Харкові та Львові.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проходить третя хвиля програми підтримки малого бізнесу та самозайнятості переселенців і ветеранів АТО «Новий відлік». Цього разу бізнес-інкубатор відбуватиметься в Одесі, Харкові та Львові.

Фонд «Відродження» продовжує підтримувати проекти, що сприяють реінтеграції вимушених переселенців та ветеранів АТО. Тому за ініціативи Фонду у 2015 році стартував проект «Новий відлік», який створює можливості для внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих воїнів АТО та членів їхніх родин започаткувати чи розвинути власний бізнес. Завдяки бізнес-інкубатору за 2 роки 923 особи пройшли комплексні бізнес-курси, отримали допомогу та поради від представників місцевого бізнесу, бухгалтерські та правові консультації. Після захисту бізнес-планів близько 150-ти випускників «Нового відліку» отримали фінансування для започаткування або відновлення власної справи, створивши робочі місця для себе та своїх родин.

««Новий відлік» став успішною моделлю бізнес-інкубатора завдяки поєднанню зусиль переселенців, місцевого бізнесу та небайдужих волонтерів. З урахуванням мікробізнесів, підтриманих протягом 2015-2016 років, нині спільнота «Нового відліку» налічує вже близько 150 малих підприємств у різних містах України», – Станіслав Лячинський, підкреслив директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України».

Третя хвиля «Нового відліку», яка стартувала у 2017 році, також фокусується на залученні переселенців і ветеранів АТО до створення малого бізнесу. Цього року партнерами фонду  у втіленні проекту в Одесі стали «Імпакт Хаб Одеса» та благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ», у Харкові – Асоціація приватних роботодавців, у Львові – «Клуб Ділових Людей».

«Основною метою і одночасно головним досягненням проекту «Новий Відлік» є сприяння адаптації та ресоціалізації людей, які постраждали в конфлікті на сході України та Криму. Важливо, що проект триває вже третій рік. Завдяки ньому учасники запускають власний бізнес, знаходять роботу, стають активними членами громади та реалізовують свої задуми та плани», – зауважує Євген Попов, керівник Південноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».

В Одесі цього року конкурс на участь в бізнес-інкубаторі вже завершився. Було відібрано 65 учасників з 250 кандидатів. Серед підтриманих бізнес-ідей є: виготовлення меблів, створення центру здоров’я, косметологічний кабінет, пошив та продаж подушок для вагітних, гончарна студія, приготування та продаж кулінарних виробів української національної кухні, теплиця, автомийка тощо.

«Проект «Новий відлік» діє в двох напрямках. З одного боку, ми соціалізуємо та допомагаємо адаптуватися в новому житті переселенцям і учасникам АТО шляхом відкриття власного бізнесу. Безумовно, життя і кар‘єра кожного учасника програми отримує новий відлік. З іншого боку, місто і країна отримує нові корисні ідеї та людей з сильною мотивацією втілювати їх у життя. Два місяці навчання і знайомства з експертами завершуються захистом проектів, кращі з них отримують грантову підтримку», – пояснює кураторка проекту «Новий відлік в Одесі» Анна Подопригора.

У Харкові також вже закінчився термін подання заявок на участь у цьогорічному бізнес-інкубаторі. Усього їх надійшло 95. Тепер експертне журі формує дві групи учасників, які пройдуть до наступного етапу та розпочочнуть навчання з досвідченими бізнес-тренерами. Перша така група вже приступила до справи.

Навчання проходять 100 слухачів. З них 57 внутрішньо преміщених осіб, 17 ветиранів АТО й 26 жителів Харківщини. Для більш динамічного навчання всіх учасників розділили на дві групи.

«Попередні «хвилі» проекту «Новий відлік» були реалізовані досить успішно: внутрішньо переміщені особи відкрили власний бізнес, створили нові робочі місця, сплачують податки. Їхні приклади успішних історій заохочують інших переселенців до того, щоб почати нове життя поза зоною АТО. Учасники були не тільки з Харкова, а з Полтави, Сум, Дніпра. Бізнес був різноманітний: від хендмейду до виготовлення хімічних компаундів для металургійних заводів та відкриття центру для занять з дітьми з особливими потребами», – поділилася спогадами Олена Розсказова, керівниця Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».

За словами пані Олени, третя хвиля відрізняється від попередніх тим, що брати участь у навчанні змогли взяти звичайні харків’яни, які хочуть відкрити власний бізнес. Також прокет «Новий Відлік – 3» активно співпрацює з Харківським обласним центром зайнятості та Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва.

Керівник проекту у Харкові, Президент «Асоціації приватних роботодавців», Олександр Чумак, каже: «За три роки існування проекту «Новий відлік», своє бажання взяти участь висловили майже 600 осіб, а 250 стали його учасниками. Ми задоволені результатами проекту та впевнені у його життездатності. А головний соціальний ефект проекту – це сприяння створенню робочих місць у першу чергу серед вразливих категорій населення. На сьогодні учасники проекту вже можуть залучити безпроцентні позики через Центр зайнятості та пільгове кредитування через Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва». 

У Львові набір учасників для бізнес-інкубатору стартує 21 червня. Цього року львівський «Новий відлік» передбачатиме 5-тижневий курс для 50 учасників, конкурс бізнес-планів, 4-місячний експертний бізнес-супровід для 15 переможців, а також – можливість для учасників АТО отримати компенсацію частини відсотків за кредитами для старту чи розвитоку власної справи.

Для додаткових коментарів щодо проекту «Новий Відлік» можна звернутись до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: