Новий стратегічний курс розвитку України для майбутнього президента

17 грудня 2009 року Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) провела Форум «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні» за результатами реалізації проекту «Настанови кандидатам у Президенти України». Участь у ньому взяли понад 70 осіб - представники професійних об’єднань у сфері ІКТ, громадських організацій, органів центральної виконавчої влади та ЗМІ.

17 грудня 2009 року Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) провела Форум «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні» за результатами реалізації проекту “Настанови кандидатам у Президенти України”. Участь у ньому взяли понад 70 осіб – представники професійних об’єднань у сфері ІКТ, громадських організацій, органів центральної виконавчої влади та ЗМІ.

Захід відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та компанії «Майкрософт Україна». Пряму веб-трансляцію здійснювала компанія «Адамант».

Форум підбив підсумки реалізації першого етапу проекту «Настанови кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні». На початку виборчої кампанії та під час реєстрації кандидатів у Президенти України всі зареєстровані претенденти на посаду Президента України, керівники політичних партій України, керівники парламентських фракцій отримали примірник Настанов, який був напрацьований більш ніж двадцятьма професійними асоціаціями та громадськими організаціями – членами Громадської ради з питань ІКТ, з переліком нагальних завдань розбудови інформаційного суспільства в України. Документ пропонував використати фаховий досвід організацій, викладений в цій колективній праці, а кандидатам на посаду Президента України задекларувати тези документу у програмах та взяти участь у публічному обговоренні з громадськістю. На жаль, на запрошення ІКТ-громадськості до участі у Форумі відгукнулись лише два кандидати у Президенти України.

Кандидата у Президенти України Юлію Тимошенко на Форумі представляв Народний депутат України, радник Прем’єр-міністра України Віталій Чудновський, який оголосив від її імені офіційне звернення до учасників Форуму. У своєму зверненні Прем’єр-міністр зокрема зазначила, що «необхідність державної підтримки галузі інформаційно-комунікаційних технологій набула особливої актуальності, тому уряд України визнав сприяння розвитку інновацій одним з основних напрямків подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи».

Представник кандидата у Президенти України Анатолія Гриценка Олексій Гриценко взяв участь в обговоренні деяких питань Форуму та запропонував провести зустріч кандидата у Президенти України з представниками Громадської Ради з питань ІКТ, під час якої обговорити питання співпраці у вирішенні нагальних проблем розбудови інформаційного суспільства в Україні.

До початку Форуму були отримані також лист від кандидата у Президенти України Юрія Костенка та відгук депутатської фракції «Блок Литвина».

Аналізуючи зміст програм кандидатів у Президенти щодо відповідності Настановам, член Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України Олександр Баранов відмітив, що “ступінь відображення проблематики інформаційного суспільства в програмах кандидатів у Президенти Україні в цілому не відповідає нагальним потребам суспільства і держави та світовим тенденціям щодо широкого впровадження ІКТ”.

Програми кандидатів у Президенти з огляду на ступінь відображення в них проблематики інформаційного суспільства поділяються на три категорії. У дев’яти претендентів на найвищу посаду в країні – М.Бродського, О.Мороза, О.Пабата, В.Противсіха, С.Ратушняка, О.Рябоконя та П.Симоненко програми взагалі не містять положень, пов’язаних з ІКТ. У А.Гриценко, О.Костенка, В.Литвина, С.Тігіпка, О.Тягнибока, В.Ющенка, В.Януковича та А.Яценюка програми мають положення, опосередковано пов’язані з ІКТ (застосовуються терміни сучасні технології, високі технології, інформаційний простір тощо). І лише у трьох кандидатів – І.Богословської, Л.Супрун та Ю.Тимошенко програми мають положення з прямим посиланням на ІКТ, інформаційне суспільство тощо.

У ході Форуму була заслухана інформація модератора Форуму Валерія Пекара щодо ходу підготовки Настанов, а також доповіді представників Громадської ради з питань ІКТ, присвячені колу найбільш актуальних проблем сучасного стану вітчизняної нормативної бази у сфері ІКТ, механізмів покращання рівня державного та місцевого управління, шляхів розвитку інформаційного суспільства в Україні. Зокрема, голова Правління ІнАУ Тетяна Попова говорила про актуальність боротьби з монополізмом при доступі до кабельної каналізації електрозв’язку. Керівник асоціації зазначила необхідність внесення відповідних змін до законодавства щодо впровадження державного регулювання у цій сфері незалежно від форми власності. Виступ члена Правління ІнАУ Еліни Шнурко-Табакової стосувалися питань свободи слова як безумовного пріоритету розвитку інформаційного суспільства в Україні, член Правління УСПП Іван Пєтухов присвятив свою доповідь актуальним питанням впровадження в Україні електронного цифрового підпису, а заступник голови Правління ІнАУ Олександр Ольшанський говорив про проблеми подальшого розвитку доменної зони .UA. На Форумі піднімались питання розбудови електронного урядування (Олег Мироненко, Асоціація «Україна — розвиток через Інтернет»), плюралізму ЗМІ в контексті розвитку телерадіомовлення в Україні (Катерина М’ясникова, НАМ), проблем розвитку в Україні індустрії розробки програмного забезпечення (Ігор Лисицький, Інформаційні Технології України), впровадження в Україні цифрового телебачення (Денис Гурський, ІТК) та податкової і митної політики у сфері ІКТ (Юрій Пероганич, АПІТУ).

В Резолюції Форуму міститься констатація сучасного стану розвитку інформаційного суспільства в Україні та окреслено найближчі дії Громадської ради з питань ІКТ з впровадження Настанов.

Відеозапис Форуму

Матеріали Форуму

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: