Нові видання з питань місцевого соціально-економічного розвитку, засад публічної політики та основ державної політики

  За підтримки програми "Посилення впливу громадянського суспільства"  вийшли з друку нові книжки, присвячені питаням місцевого соціально-економічного розвитку, засадам публічної політики та основам державної політики.

За підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  вийшли з друку нові книжки, присвячені питаням місцевого соціально-економічного розвитку, засадам публічної політики та основам державної політики.

1.  Дай, Томас Р.  “Основи державної політики” : пер. з англ. Г.Є.Краснокутського: наук. ред. З.В. Балабаєва. — Одеса: АО Бахва, 2005. — 468 с.

Книга, переклад якої пропонується увазі читача, давно вже витримала перевірку часом і є одним із найбільш авторитетних джерел, необхідних для здійснення перших кроків у напрямі розуміння наукової дисципліни, що в оригіналі має назву Policy Analysis. В десятому виданні наукового бестселера Томаса Дая враховано найновітніші тенденції сучасної політики, що дозволяє говорити про абсолютну актуальність цієї вже класичної книги. Читач знайде в пропонованому підручнику глибоке визначення предмета аналізу політики, мети і задач дисціпліни, докладний опис структури й методології, моделей, процесу вироблення політики на надзвичайно широкому матеріалі — від сфери карного судочинства й податкової політики до економіки, освіти й охорони здоров`я.

Для студентів і фахівців-політологів, економістів, соціологів, плановиків і державних управлінців, а також для широкого кола читачів, що цікавляться практичною стороною розробки й впровадження в життя сучасних методів політики.

2. “Актуальні проблеми управління земельними ресурсами міст України” (посібник для депутатів міських рад України) — К.: Інформаційно-ресурсний центр “Реформування земельних відносин в Україні, 2004. — 60 с.
3. “Європейський Союз. Словник-довідник””, за редакцією М. Марченко. — К.: К.І.С., 2005. — 142 с.

Головна мета словника — допомогти зорієнтуватися в морі нових складних для широкого загалу понять і термінів, дати напрямок для подальшого пошуку. Друге видання оновлено станом на грудень 2004 року з урахуванням розширення ЄС до 25 держав-членів, останніх виборів до Європейського Парламенту та нового складу Європейської Комісії.

4. “Засади  публічної політики для громадських організацій. Практичні рекомендації щодо організації робіт” за редакцією В.Т. Нанівської. — К: Оптима, 2004. — 208 с.

Посібник містить практичні поради громадським організаціям щодо участі в процесі суспільних змін через організацію та виконання робіт у проектах з публічної політики. У посібнику розкрито суть публічної політики як необхідної умови розвитку громадянського суспільства, описано процедури та формати проведення аналітичних і соціологічних досліджень та консультацій із зацікавленими сторонами, наведено вимоги і рекомендації щодо організації роьіт у проектах з рублічної політики.

Посібник розраховано на представників громадських організацій, хто впроваджує або збирається впроваджувати проекти у сфері публічної політики й потребує знань і вмінь щодо їх розроблення та виконання. Він також може стати у пригоді представникаммісцевих та державних органів влади, які провадять аналітичні дослідження та організовують консультації з громадськістю.

5. “Місцевих соціально-економічних розвиток: Порадник для депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування” за редакцією  О. Молодцова — К: Оріяни, 2004. — 120 с.

Читачам пропонується порадник з питань соціально-економічного розвитку територіальних громад. Поради підготовлені на основі вивчення та аналізу вітчизняного досвіду вирішення соціально-економічних питань місцевими радами та їх виконавчими органами.

Книга адресована, насамперед, депутатам місцевих рад та посадовим особам місцевого самоврядування, які профксійно займаються соціально-економічними проблемами. Порадник сприятиме набуттю навиків формування та реалізації місцевої соціально-економічної політики, яка має стати адекватною змісту ринкових відносин. Книга може бути корисною також для представників підприємницьких структур та громадських організацій, які спільно з органами місцевого самоврядування беруть участь у плануванні та реалізації місцевого соціально-економічного розвитку.

Олександра Горячева, менеджер програми
“Посилення впливу громадянського суспільства”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: goriacheva@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: