Нове трудове законодавство Іспанії обмежує можливості українських мігрантів

4-9 лютого експерти Громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” перебували в Іспанії, де проходив “польовий етап” дослідження місця української громади в суспільному й економічному житті Іспанії

4-9 лютого експерти Громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” перебували в Іспанії, де проходив “польовий етап” дослідження місця української громади в суспільному й економічному житті Іспанії. Дослідження відбувається в межах проекту “Українсько-іспанський міграційний вектор: формування компетентного сприйняття українського внеску в міграційну карту Європи” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Для вивчення соціально-статусного складу, ролі й іміджу українських мігрантів в Іспанії “Європа без бар’єрів” 2010 року започаткувала інституційну співпрацю з одним із найвпливовіших аналітичних центрів Іспанії – Барселонським центром міжнародних відносин (СIDOB) і Генеральним консульством України в Барселоні.

Під час спілкування з представниками української трудової міграції було з’ясовано найтиповіші проблеми, з якими стикаються українці в Іспанії:
– негативний вплив економічної кризи, що виявляється не лише у скороченні робочих місць, але й у спробах уряду Іспанії запровадити суворіші законодавчі норми для закордонних працівників;
– запровадження нових правил сплати соціальних податків: тепер їх має сплачувати роботодавець, що суттєво ускладнює життя для тих, хто має погодинну роботу та працює в кількох роботодавців;
– відсутність соціальних гарантій у разі повернення додому, суттєві труднощі у спілкуванні з українськими офіційними органами в місцях походження мігрантів;
– проблеми з оформленням віз для близьких родичів.

Представники уряду Іспанії (регіональних підрозділів у Каталонії) зосередили увагу на змінах у трудовому законодавстві Іспанії в контексті політики нового правоцентристського уряду, спрямованої на боротьбу з безробіттям. Ця політика насамперед орієнтована на задоволення інтересів власних громадян і може створити додаткові проблеми для іноземців. Водночас, на думку представників іспанського уряду, упорядкування правил працевлаштування не створить суттєвих перешкод для продовження роботи тих іноземців, що мають стабільні трудові відносини.

Результати дослідження буде презентовано у травні на базі CIDOB. Під час круглого столу експерти планують презентувати соціологічне опитування українських мігрантів Іспанії й основи аналізу медійно-публічного простору України й Іспанії, що допоможуть визначити соціальний портрет новітньої української міграції.

За новими даними Посольства України в Іспанії, у цій країні перебувають понад 100 тисяч українців, за іншими даними – до 200 тисяч. Близько 60 тисяч громадян України перебувають тут на законних підставах, решта – нелегали.

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”
Мар’яна Кузьо, maryana.kuzio@gmail.com
Ірина Сушко, iryna_sushko@ukr.net
(044) 238 68 43

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: