Нова конституція: позиції громадянського суспільства

27 травня 2008 року "Буковинська партнерська агенція" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" провела регіональний круглий стіл в рамках підготовки Громадянської Асамблеї України на тему "Нова Конституція: позиції громадянського суспільства"). Учасники заходу (30 представників неурядових організацій, фахівці, експерти, науковці та провідні журналісти друкованих та електронних засобів масової інформації Чернівецької області) обговорювали питання визначення доцільності та вчасності змін до Конституції, процедур її прийняття та конкретні пропозиції до суті та змісту Конституції.

27 травня 2008 року “Буковинська партнерська агенція” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” провела регіональний круглий стіл в рамках підготовки Громадянської Асамблеї України на тему “Нова Конституція: позиції громадянського суспільства”).

Учасники заходу (30 представників неурядових організацій, фахівці, експерти, науковці та провідні журналісти друкованих та електронних засобів масової інформації Чернівецької області) обговорювали питання визначення доцільності та вчасності змін до Конституції, процедур її прийняття та конкретні пропозиції до суті та змісту Конституції.

Більшість учасників круглого столу висловились за доцільність змін до Конституції України, проте щодо їхньої вчасності думки розділилися майже навпіл. Прихильники вчасності змін називали різні терміни їхнього впровадження – від літа поточного року до 2010 року, але підкреслювали необхідність спочатку внести зміни до чинної Конституції, передбачивши інший спосіб прийняття Конституції – Конституційною Асамблеєю.

Серед можливих процедур реформування Конституції України одностайності не було. Називалися різні способи: скасування конституційної реформи; внесення змін на всеукраїнському референдумі; прийняття нової редакції на основі напрацювань Національної конституційної ради; прийняття нової редакції Верховною Радою України.

Основні пропозиції до суті та змісту Конституції були наступними. Внести новий розділ “Громадянське суспільство”, передбачити дієвий громадський контроль та виписати механізми впливу громадянського суспільства на владу. Забезпечити реформу місцевого самоврядування; децентралізувати владу, передбачивши повноцінну модель місцевого самоврядування. Забезпечити судову реформу. Чітко визначити форми управління (передбачити або парламентську, або президентську форму правління, бо змішана себе не виправдала), розмежувати повноваження та відповідальність різних гілок влади, ліквідувавши “двоголовість” влади (уряд проти президента). Запровадити верхню палату парламенту для дієвості місцевого самоврядування. Підвищити статус Генеральної Прокуратури. Посилити роль партій у політичному процесі, одночасно запровадивши принципи внутрішньопартійної демократії. Внести новий розділ “Екологічна безпека” та гарантувати екологічні права людини. Затвердити статус багатодітної матері. Внести поправку, що державна ідеологія має опиратися на фундамент національної ідеї.

За результатами круглого столу будуть прийняті пропозиції та рекомендації до Асамблеї, що відображатимуть позиції якнайширших кіл громадськості та сформована делегація від Чернівецької області на підсумковий форум Громадянської Асамблеї України, що відбудеться у Києві наприкінці червня.

Контакти:

Лідія Анциперова, Володимир Зав’ялов

28 травня 2008 року   

телефон: 0372-573034

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: