«Не все спокійно на Східному фронті»

Представлена доповідь на тему «Not So Quiet on the Eastern Front: An Audit of the Minsk Agreements and Ukraine’s Reintegration Options». Публікація, за редакцією Влада Галушка з Open Society Initiative for Europe, спільно підготовлена провідними аналітичними центрами України.

18 жовтня 2016 Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі спільно з Центром дослідження європейської політики (CEPS) провели конференцію, де була представлена доповідь на тему «Not So Quiet on the Eastern Front: An Audit of the Minsk Agreements and Ukraine’s Reintegration Options»

Публікація, за редакцією Влада Галушка з Open Society Initiative for Europe, спільно підготовлена провідними аналітичними центрами України – членами та партнерами Офісу: Інститутом світової політики, Вокс Україна, Фондом «Демократичні ініціативи» ім.І.Кучеріва та Донецьким інститутом інформації.

Автори представили основні висновки дослідження щодо думки українських експертів та громадян щодо майбутнього Мінських домовленостей та можливостей реінтеграції окупованих територій на сході України.

«Знадобилось два роки війни, МН17, бомбардування Алеппо та ціла низка інших факторів, аби атмосфера в Європі щодо ситуації в Україні та політики Росії змінилась кардинально. Сьогодні навіть учорашні симпатики Росії чітко усвідомлюють, хто агресор. Європейці змінили формат обговорення ситуації на сході України з «моніторингу» на «сценарії розвитку подій», – констатує Дмитро Шульга, член української делегації, директор Європейської програмної ініціативи МФВ.

 «Досягнення тривалого миру, припинення вогню та відновлення контролю Україною над своїм кордоном мають передувати виконанню всіх інших вимог Мінських домовленостей», – наголошує Катерина Зарембо, заступник директора Інституту світової політики.

Марія Золкіна, політичний аналітик Фонду «Демократичні Ініціативи», вважає, що: «Будь-які рішення, які українська влада та міжнародні партнери прийматимуть у майбутньому, мають враховувати думку українців, які не підтримують ідею миру за будь-якою ціною».

Тимофій Милованов, спів-засновник «Vox Ukraine» зазначив, що «Врахування економічних чинників допоможе швидше досягти миру в Україні».

Конференція пройшла в рамках візиту українських аналітичних центрів до Брюсселі, організованому Офісом зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі спільно з Центром дослідження європейської політики (CEPS), а також Open Society European Policy Institute, Media Couch та за підтримки SIDA, International Renaissance Foundation і Open Society Initiative for Europe.

Аналітичний звіт  «Не все спокійно на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та сценаріїв реінтеграції окупованих територій України» підготовано в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві із Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) та за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Про недосконалі Мінські угоди і новий варіант «дорожньої карти», про  безпеку в регіоні і можливу миротворчу місію ОБСЄ, про нові санкції проти Росії і особливу дипломатію у переговорах з ядерною державою – у відеокоментарі Дмитра Шульги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: