Незрячий пенсіонер довів своє право на спадок у суді

На порталі "Правовий простір" опубліковано статтю Ольги Жукової про те, як пенсіонерові допомогли оформити квартиру у власність після смерті матері

На порталі “Правовий простір” опубліковано статтю Ольги Жукової про те, як пенсіонерові допомогли оформити квартиру у власність після смерті матері. Допомогу чоловікові надав Центр правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), роботу якого координує ГО “Центр правової допомоги” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Незрячий пенсіонер довів своє право на спадок у суді
Ольга Жукова

Людяність та професіоналізм виявили ковельські нотаріус, працівники суду та юристи Центру правової інформації та консультацій. Вони виконали свій обов’язок та допомогли інваліду по зору Миколі Петренку оформити спадкові документи.

Жителю Ковеля Миколі Петренку шістдесят три роки і він увесь час проживав зі своєю мамою. Коли в країні відбувалась масова приватизація, мама Миколи також подала документи на оформлення квартири. І з часом приватизувала своє житло на себе і сина.

Минулого року мама Миколи Петренка померла. За півроку син звернувся до державного нотаріуса, щоб оформити спадщину. Однак той йому відмовив у видачі Свідоцтва про право на спадщину, через те що у пана Миколи не було необхідних документів, передбачених законом. Але нотаріус, зрозумівши що сам пенсіонер не вирішить проблему, тут же порадив йому звернутися до Центру правової інформації та консультацій Волинської обласної громадської організації «Центр правової допомоги».

Микола Петренко був надзвичайно стурбований цією ситуацією, та й лякало його те, що доведеться вирішувати питання спадщини через суд. Але все ж таки він звернувся до Центру. Допоміг йому знайти Центр соціальний працівник, бо сам пан Микола майже незрячий і самостійно не зміг би знайти установу.

Юрисконсульт Центру Наталія Дуброва з’ясувала, що після смерті матері відкрилась спадщина, яка складається з частки сумісної власності на квартиру. Але у документах на житло виявились недоліки, а саме: Свідоцтво про право власності на житло видано лише на маму Миколи, а записи щодо сина відсутні. І хоча в Свідоцтві зазначено, що дана квартира є спільною сумісною власністю, але запис зроблено тільки на одну особу.

Юрисконсульт Наталія Дуброва зробила відповідні запити в архівні установи міста та області про надання інформації щодо приватизаційної справи квартири. І вже у лютому надійшли копії документів, з яких видно, що квартира була передана у спільну сумісну власність покійній матері Миколи та йому. Крім того, на момент приватизації, вони разом проживали в квартирі та подавали заяви на приватизацію, в яких зазначені підписи обох. Проте Свідоцтво про право власності на житло помилково було видано лише на маму Миколи Петренка.

Тож юристи підготували позовну заяву про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування. На початку квітня відбулось судове засідання, на якому позов Миколи було задоволено повністю. На особисте прохання пенсіонера, під час слухання його справи, разом із соціальним працівником була присутня і Наталія Дуброва.

Також треба зауважити, що працівники Ковельського суду, досить людяно віднеслись до відвідувача з особливостями здоров’я. Шістдесятитрирічний Микола, який за все життя ніколи не був в суді, залишився задоволеним та приємно враженим відношенням до людей з обмеженими можливостями.

Отримавши рішення суду про визнання права власності на квартиру, чоловік попросив юрисконсульта Центру Наталію Дуброву бути присутньою і під час проведення реєстрації права власності на квартиру в Реєстраційній службі. Саме таке ставлення працівників судової системи до своїх клієнтів та чітке дотримання закону зможе з часом відновити довіру українців до них.

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: