Недосконалість тендерного законодавства штовхає посадовців на порушення

Експерти стверджують, що українське законодавство в галузі державних закупівель є настільки недосконалим, що посадовцям подекуди доводиться свідомо йти на порушення, щоб державні кошти було скеровано за призначенням

Українське законодавство в галузі державних закупівель є настільки недосконалим, що посадовцям подекуди доводиться свідомо йти на порушення, щоб державні кошти було скеровано за призначенням. Про це заявили учасники круглого столу “Особливості проведення комплексного моніторингу здійснення державних закупівель у Львівській області”, який відбувся 26 червня у Львові. Захід провели ГО “Брама” та ГО “Центр політичних студій та аналітики” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Депутат Львівської облради Андрій Корнат розповів: “Вчасно виділити й оптимізувати державні кошти, скажімо, на такі речі, як оздоровлення дітей, практично нереально. Адже сама процедура є доволі тривалою, а кошти потрібні вже й негайно. І тому чиновникам подекуди доводиться йти на свідомі порушення законодавства, щоб та чи інша дитина могла вчасно оздоровитися. І таких прикладів безліч”.

Координатор моніторингового проекту Наталія Тимчій заявила, що громадські активісти не ставлять собі за мету просто виявити порушення й оприлюднити їх. За її словами, набагато важливішим є змусити чиновників бути відкритими та прозорими, щоб кожен охочий міг знати, на що йдуть державні кошти. “Ми виявили системну глибоку кризу у сфері державних закупівель. Головним для нас є те, щоб ми напрацювали чіткий механізм усунення порушень, якщо вони будуть. Законодавство недосконале – отже, його потрібно змінювати. У результаті нашої роботи ми хочемо напрацювати чіткий пакет законодавчих ініціатив для подання на розгляд профільних комітетів Верховної Ради України”, – сказала вона.

“Механізмом проекту є запити в ті чи інші державні структури. Якщо ми не отримуватимемо відповідей, то вдаватимемося до відповідних оскаржень у прокуратурі та судах. Перші запити вже надіслано, і нас доволі сильно здивували деякі відповіді своєю вичерпністю та лаконічністю: мовляв, плану в них немає взагалі. А управління у справах сім’ї та молоді спорту Львівської обладміністрації взагалі не надало нам відповідей на два запити, які ми їм надіслали”, – розповіла Наталія Тимчій.

За її словами, моніторинг державних закупівель здійснює коаліція НУО у восьми областях України та Києві. “У Рівненській і Херсонській областях в результаті реалізації проекту деякі чиновники вже поплатилися своїми посадами. Адже було виявлено перевищення закупівельних коштів”, – наголосила координатор проекту.

Наталія Тимчій поінформувала, що об’єктом уваги громадських активістів стануть управління у справах сім’ї та молоді й фізичної культури та спорту Львівської обладміністрації. За її словами, проект передбачатиме також моніторинг у сфері екології, дорожнього будівництва, лісового господарства тощо.

На завершення дискусії учасники круглого столу прийняли резолюцію, у якій звернулися до громадських організацій із закликом приєднуватися до контролю з боку громадськості за діяльністю комітетів із конкурсних торгів.

Організатори проекту також оголошують конкурс журналістських розслідувань на цю тематику для представників місцевих ЗМІ. Найкращі роботи буде опубліковано в центральних українських виданнях, а автори-переможці отримають премії.

У Львівській області об’єктом моніторингу тендерних процедур стануть Львівська обладміністрація, Львівська міська рада, Дрогобицька міська рада та 7 районних держадміністрацій.

ГО “Брама”
Наталія Тимчій
067 88 93 322

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: