Навіщо підтримувати аналітичні центри?

Під час міжнародної конференції для аналітичних центрів, яка відбулася 4-го грудня в Києві обговорювалася роль аналітичних центрів у новому політичному середовищі та проблеми співпраці аналітичних центрів із потенційними замовниками аналітичної продукції.

Під час міжнародної конференції для аналітичних центрів, яка відбулася 4-го грудня в Києві обговорювалася роль аналітичних центрів у новому політичному  середовищі та проблеми співпраці аналітичних центрів із потенційними замовниками аналітичної продукції.

Конференція пройшла в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», що реалізується Міжнародним фондом «Відродження» у партнерстві з Фондом аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA). Метою Ініціативи є покращення якості та практик прийняття рішень органами влади через підвищення ролі, прозорості та рівня довіри до аналітичних центрів.

Як зазначила Інна Підлуська, заступник виконавчого директора Міжнародного Фонду «Відродження»: «Ми вже багато років підтримуємо аналітичні центри оскільки глибоко переконані, що у відкритому суспільстві потрібен широкий діалог з питань політики. Не може бути єдиної політики, єдиної думки. Потрібні політичні альтернативи, які би враховували якнайширше коло легітимних публічних інтересів. Аналітичні центри як раз і працюють над тим, щоби якість політики ставала кращою. Щоб персоналізація, яка притаманна українській політиці відійшла у минуле. Натомість щоби прийшла конкуренція ідей».

 

В рамках конференції була змістовна панельна дискусія «Роль аналітичних центрів у новому політичному середовищі». Її учасниками були провідні аналітики: Ірина Сушко, «Європа без бар’єрів»,  Ігор Коліушко, «Центр політико-правових реформ», Стратегічна дорадча група з децентралізації при Міністерстві регіонального розвитку, Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень, представник Реанімаційного пакету реформ, Віктор Чумак, Народний депутат України, Альона Гетьманчук, «Інститут світової політики».

Друга панельна дискусія була присвячена проблемам у взаємодії аналітичних центрів та замовників аналітичної продукції. Її учасниками були: Марія Голубєва, «Провідус», Ірина Бекешкіна, «Фонд демократичних ініціатив», Тарас Качка, Віце-президент Американської торгівельної палати в Україні, Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти та науки України, Ігор Когут, «Лабораторія законодавчих ініціатив».

Також в рамках конференції пройшла серія майстер-класів та представлення кращих іноземних та українських практик. Зокрема майстер-клас Владімір Петронєвіч, («Група 484»), який мав назву: «Розробка політик для умов конфліктних та постконфліктних ситуацій, врегулювання статусу тимчасових переселенців».

Дуже слушно зауважує Роман Кобець, експерт з аналізу політики, експерт Робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України – Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:   «Якби там не було, уряд завжди потребуватиме додаткової інтелектуальної допомоги. Зовнішньої експертизи, якщо хочете. Нині аналітичні центри є суспільним механізмом для нормального врядування. Зараз, на жаль, наші аналітичні центри ще не зовсім можуть виконувати цю функцію. Це такі собі вади росту, які я думаю, в процесі дорослішання будуть зникати».

Інші інтерв’ю з Конференція для аналітичних центрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: