Програма для адвокатів системи БВПД: правова допомогу учасникам бойових дій

У Києві 20 жовтня 2015 року пройшла робоча зустріч з підготовки навчального курсу правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей для адвокатів БВПД, ініційована Українською фундацією правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У Києві  20 жовтня 2015 року пройшла робоча зустріч з підготовки навчального курсу правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей для адвокатів БВПД, ініційована Українською фундацією правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Мета зустрічі – визначити зміст та формат навчального курсу для адвокатів системи безоплатної вторинної правової допомоги,  які надають правову допомогу  учасникам АТО.

Участь у зустрічі взяли представники Координаційного центру з надання правової допомоги, Міжнародного фонду «Відродження», Громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», ГО «Юридична Сотня», Спілки ветеранів АТО, Громадської приймальні УГСПЛ, Центрів правової інформації та консультації, адвокати та юристи.

З вітальним словом виступила програмний директор Української фундації правової допомоги Антоніна Бондаренко та розповіла про досвід проведення робочих зустрічей з визначення спільних кроків з покращення доступу до безоплатної правової допомоги учасників АТО та члені в їх родин у 24 регіонах України. Під час зустрічей учасники, провайдери правової допомоги – представники громадських організацій, центрів з надання безоплатної правової допомоги, адвокати підписали Типовий Меморандум про співпрацю. «По результатам  робочих зустрічей з визначення спільних кроків, які проходили у 24-х регіонах України з доступу до безоплатної правової допомоги учасникам АТО, ми провели каталогізацію справ учасників АТО, які потребують юридичної допомоги. Також, ми маємо змогу  визначити формат програми навчання для адвокатів, які надають правову допомогу учасникам АТО, завдяки визначеним пріоритетним темам» — наголосила програмний директор Української фундації правової допомоги Антоніна Бондаренко. «Ми вперше зустрічаємось у такому форматі – адвокати, представники державного сектору, громадського сектору, для того, щоб максимально об’єднати зусилля».

Віталій Баєв,  заступник директор Координаційного центру з надання правової допомоги звернувся до учасників зі вступним словом  та розповів про передбачувані доповнення в ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» щодо безоплатної правової допомоги (адже зараз така допомога в системі безоплатної правової допомоги передбачена для учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій). Також експерт наголосив на важливості курсу для адвокатів, які у майбутньому надаватимуть правову допомогу учасникам АТО. «Цінність такого курсу полягатиме в тому, щоб розкрити логіку нормативних документів, розробити алгоритми дій правників у найбільш поширених проблемних ситуаціях», – зазначив експерт.

Представник від Спілки ветеранів АТО, юрист Антон Колумбет наголосив, що одна із найважливіших потреб – потреба у розумінні військового діловодства зі сторони юристів та адвокатів, тож необхідно зосередити увагу юристів та адвокатів під час навчання на питаннях: ведення обліку особового складу, питаннях використання певних норм законодавства, статутів ЗСУ та ін.

На потребі у обізнаності з питань психологічних аспектів при першій зустрічі з клієнтом учасником АТО наголосила адвокат В. Мітько та зазначила необхідність включення додаткового, факультативного модулю до навчальної програми.

Під час другої частини робочої зустрічі учасники перейшли до обговорення безпосередньо складових навчального компоненту: модулів, тем та підтем для проведення навчання. Основні теми для навчального курсу учасники затверджували згідно із результатами статистичного опитування, яке проводили представники Юридичної Сотні, Центрів правової інформації та консультації, Громадських приймалень УГСПЛ, місцеві та регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з Українською фундацією правовою допомоги. Результати опитувань дозволили визначити найбільш пріоритетні теми звернень учасників АТО за безоплатною правовою допомогою та лягла в основу тем ля навчального курсу для адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Основні теми для навчання учасники визначили: військове діловодство,  оформлення статусу, медичне забезпечення, соціальне забезпечення, злочини проти національної безпеки та пільги.

Визначивши теми, учасник робочої зустрічі перейшли до визначення формату навчання, структури та часу, необхідного для проведення кожного модуля. Також визначені відповідальні з числа громадських організацій, громадського об’єднання адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, адвокати системи БВПД, які розроблятимуть навчальний курс та відповідатимуть за його змістовне наповнення.

Зустріч ініційована Українською фундацією правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фотогалерея

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: