Навчально-практичний семінар «Освіта для соціальної справедливості»

22 квітня 2015 о 10:00 у ліцеї «Лідер» (загальноосвітня школа № 20) (м. Ужгород, вул. Сільвая, 3) відбудеться навчально-практичний семінар «Освіта для соціальної справедливості» у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

22 квітня 2015 о 10:00 у ліцеї «Лідер» (загальноосвітня школа № 20) (м. Ужгород, вул. Сільвая, 3)  відбудеться навчально-практичний семінар «Освіта для соціальної справедливості» у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

«Вища школа» є одним із напрямків проекту. Завданням цього напрямку є – підтримка майбутніх та досвідчених вчителів під час роботи у полікультурному інклюзивному середовищі. З цією метою, на основі матеріалів Міжнародної Асоціації «Крок за кроком» було розроблено навчальний курс «Освіта для соціальної справедливості», який буде впроваджено у вищих пілотних навчальних педагогічних закладах у чотирьох областях України: Одеській, Волинській, Черкаській та Закарпатській.

Навчально-практичний семінар є одним із семінарів, що проводиться для апробації курсу. Подібні семінари вже відбулися у Волинській, Черкаській та Одеській областях.

Мета семінару – познайомити вчителів загальноосвітніх шкіл, вихователів дитячих садочків, методистів, Закарпатської області із навчальним курсом «Освіта для соціальної справедливості», розробленим у рамках впровадження проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» з метою його апробації та подальшого впровадження у вищі педагогічні навчальні заклади.

Мета навчального курсу – познайомити учасників із поняттями різноманітності та соціальної справедливості, що сприятиме розвитку інклюзивного середовища в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. Курс розрахований на те, що в результаті його проходження учасники: знатимуть і розумітимуть визначення термінів «соціальна інклюзія», «стереотипи», «упередження», «установки», «дискримінація», «полікультурна освіта» та інших; знатимуть основні міжнародні документи у сфері захисту прав людини; розумітимуть значення особистої і групової ідентичності; знатимуть і розумітимуть проблеми динаміки груп меншості/більшості, у тому числі ризики в процесі інтеграції і розвитку міжкультурних відносин; знатимуть, що таке культура, рівні і характеристики культури; використовуватимуть метод конструктивного слухання; розвинуть навички міжкультурного спілкування; краще розумітимуть власний рівень терпимості, толерантності по відношенню до відмінностей.

Цільова аудиторія: вчителі загальноосвітніх шкіл, вихователі дитячих садочків, методисти методичних кабінетів, що працюють або планують працювати із дітьми ромської національності.

Контакти:Вероніка Громова, тел./факс: (044) 235 11 36, gromova@ussf.kiev.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: