Науковий пікнік у Сєвєродонецьку

Справжнє свято науки під відкритим небом влаштували для жителів Сєвєродонецька учасники програми «Наукові пікніки дітям Донбасу».

Справжнє свято науки під відкритим небом влаштували для жителів Сєвєродонецька учасники програми «Наукові пікніки дітям Донбасу». Дорослі та діти з раннього ранку оточили намети з дивовижними приладами і реактивами, в яких студенти-волонтери показували цікаві явища. Набравши трохи слини в пробірку і додавши потрібні реагенти, будь-який бажаючий міг побачити власну ДНК. Поруч під мікроскопом розглядали генно-модифіковану мушку. Хіміки вчили хлопців вирощувати кристали з солі, цукру і мідного купоросу, показували як горять різні речовини. Фармацевти чаклували над пробірками, в яких рідини міняли колір і випадали в осад. Фізики показували як зібрати асиметричний кубик Рубіка або запалити лампочку від котушки Тесла. З пінопластових блоків діти будували «теплий дім». Лисичанський загін Червоного хреста навчав відвідувачів стандартам серцево-легеневої реанімації.

На одній площі свої знання демонстрували представники Прикарпатського національного університету (м.Івано-Франківськ), Університету міського господарства та Національного фармакологічного університету (м.Харків), кількох наукових інститутів НАН (м.Київ), Східно-українського університету им.Даля (г .Северодонецк), а також волонтери з Дубна та Кривого Рогу.

«Заявок на проведення наукового пікніка було дуже багато, але на жаль, ми не можемо відвідати всі міста. Зараз продовжуємо шукати фінансування для нашого проекту, щоб поїхати на звільнену територію в інші місця, де нас хочуть прийняти», – розповіла «Дню» координатор програми Тетяна Баглай. «Наука об’єднує всіх людей! Адже для неї не існує ні релігійних, ні національних, ні регіональних бар’єрів. Завдяки науці ми зможемо зробити що завгодно», – підкреслила Т.Баглай.

Місцевий організатор заходу – керівник громадської організації Олена Ніжельська пару років тому побувала на подібному пікніку в Луганську і з тих пір зацікавилася цим рухом. «Як тільки з’явилася можливість, я подала заявку на проведення Наукового пікніка в Сєвєродонецьку, і наше місто підтримали. Головна мета – зацікавити дітей наукою, зробити хімічні та фізичні експерименти не такими нудними, як на шкільних уроках. І оскільки день нашого міста співпаде з днем ​​хіміка, то це має стати традицією », – каже Олена.

Відвідав науковий пікнік і губернатор Луганщини – Геннадій Москаль. Зізнався, що в проведенні дослідів не брав участь, надавши таку можливість молоді. Але за підтримку в проведенні заходу отримав диплом від організаторів. «Пікнік у мене асоціюється з шашликом на галявині, – пожартував губернатор. Це щось новеньке, думаю – воно приживеться».

Напередодні подібна зустріч відбулася в Артемівську на базі однієї зі шкіл. 22 травня демонстрація наукових знань відбудеться в Харкові. А з осені молоді вчені планують провести щорічний марафон науковий пікніків за маршрутом: Львів, Тернопіль, Луцьк, Київ, Дніпропетровськ, Харків, Дубно.

Програма «Наукові пікніки дітям Донбасу» реалізовується Харківським міським громадським об’єднанням «Центр розвитку громад» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

За матеріалами: «День», автор: Наталія Войнова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: