Наркозалежні мають право на зворотний квиток

Громадські організації презентували проект соціальної реклами на підтримку програм замісної підтримувальної терапії  Широкомасштабна кампанія соціальної реклами "Зворотний квиток" стартувала в містах України за ініціативи самих наркозалежних та за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Про це повідомила на прес-конференції в ІА УНІАН представник Міжнародного фонду "Відродження" Олена Кучерук. За її словами підтримана Фондом кампанія  має на меті поінформувати суспільство щодо переваг замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та змінити ставлення до цього методу лікування та до самих наркозалежних в Україні. "Замісна підтримувальна терапія вже довела свою ефективність не тільки в інших країнах світу, але й в Україні протягом трирічного часу впровадження. Однак цілі, поставлені державою, не будуть досягнуті, якщо ми не отримуватимемо підтримки на всіх рівнях . Питання ЗПТ не є питанням моралі або політики, це переважно медичне питання на яке медики вже дали свою позитивну відповідь", — повідомила Олена Кучерук.

Громадські організації презентували проект соціальної реклами на підтримку програм замісної підтримувальної терапії 

Широкомасштабна кампанія соціальної реклами “Зворотний квиток” стартувала в містах України за ініціативи самих наркозалежних та за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Про це повідомила на прес-конференції в ІА УНІАН представник Міжнародного фонду “Відродження” Олена Кучерук. За її словами підтримана Фондом кампанія  має на меті поінформувати суспільство щодо переваг замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та змінити ставлення до цього методу лікування та до самих наркозалежних в Україні. Замісна підтримувальна терапія вже довела свою ефективність не тільки в інших країнах світу, але й в Україні протягом трирічного часу впровадження. Однак цілі, поставлені державою, не будуть досягнуті, якщо ми не отримуватимемо підтримки на всіх рівнях . Питання ЗПТ не є питанням моралі або політики, це переважно медичне питання на яке медики вже дали свою позитивну відповідь“, — повідомила Олена Кучерук.

В рамках інформаційної кампанії, розпочатої на носіях зовнішньої реклами, також працює тематичний сайт “Запитай!” (www.zpt.in.ua), створений наркозалежними для обговорення проблем, пов’язаних із ЗПТ. Метою цього ресурсу є надання правдивої, достовірної та всебічної інформації щодо різних аспектів ЗПТ. У проекті погодилися брати участь провідні експерти з питань громадського здоров’я, юристи, правозахисники, самі клієнти замісної терапії та їхні батьки. Відтак, відвідувачі сайту мають змогу напряму адресувати свої запитання та отримувати на них вичерпну відповідь. За словами  Павла Куцева, керівника Благодійного фонду “Дроп ін центр”, мета сайту є створення своєрідного інформаційного містка між хворими на опіоїдну залежність, колишніми наркозалежними, що сьогодні є клієнтами ЗПТ,  та суспільством, яке не поспішає їх розуміти. “Інформаційний портал “Запитай!” має стати не лише джерелом інформації, але і платформою для представлення усіх точок зору на цей метод лікування наркозалежності. Нехай в нас полетить каміння, але саме ми – колишні наркозалежні — робимо перший крок назустріч, ми відкриті для діалогу”, –  заявив Павло Куцев, віднедавна – учасник програм замісної підтримувальної терапії препаратом метадон.

“Налякане суспільство “закрило очі” на проблеми наркозалежних. Але відгородитися стіною — не вихід і не вирішення катастрофічної ситуації з наркотиками та ВІЛ/СНІД у країні. Однозначно потрібен діалог і серед іншого ми бачимо свою професійну роль у тому, щоб допомагати спільноті хворих та їхніх родичів створювати можливості для інформаційного обміну”, — так прокоментував свою участь у проекті головний нарколог Міністерства охорони здоров’я України Анатолій Вієвський. За його словами, найпершим його внеском у спільну справу стане відкриття телефону довіри при Українському медичному та моніторинговому центрі з алкоголю та наркотиків МОЗ України. 

До проекту також долучився благодійний фонд “Надія”, що об’єднав батьків пацієнтів замісної підтримувальної терапії. Як зазначила на прес-конференції керівник фонду Ірина Сухопарова, одного бажання наркозалежних та їхніх родин змінити своє життя замало.  За словами Сухопарової на сьогодні в Україні клієнтами ЗПТ є лише 1956 осіб, але урядовці взяли на себе зобов’язання розширити їх число до 20 тисяч у 2012 році. Для виконання таких досить амбітних цілей, — переконана керівник “Надії”, — необхідне розуміння суті та переваг ЗПТ з боку як офіційних осіб, які приймають рішення, фахівців, науковців, лікарів, представників правоохоронних органів, так і з боку звичайних громадян: “Нашим дітям, які дякуючи замісній терапії змінили своє життя, сьогодні, як ніколи потрібна підтримка суспільства. Для цього важливо змінити ставлення суспільства до наших дітей!”.

На сьогодні в Україні оціночна кількість споживачів ін’єкційних наркотиків становить понад 400 000 осіб. 63% всіх зареєстрованих випадків ВІЛ/СНІДу серед дорослого населення пов’язано власне із ін’єкційним вживанням наркотиків. У світі вже не одне десятиріччя застосовуються заходи, які об’єктивно підтвердили свою ефективність — це замісна підтримувальна терапія (ЗПТ), як метод лікування наркозалежності та засіб профілактики ВІЛ/СНІДу.

На сьогодні замісну підтримувальну терапію з використанням препаратів метадон та бупренорфін отримують понад 1 000 000 наркозалежних у 60 країнах світу. Наприклад кількість пацієнтів програми ЗПТ у США становить 330 000, Німеччині — 65 000, Ірані — 30 000, Франції — 99 500. В Україні метод застосовується з 2005 року.

Більш детальну інформацію ви можете отримати на сайті www.zpt.in.ua, а також за запитом по телефону +38 098 8366000

 БЛАГОДIЙНИЙ ФОНД
“Дроп iн Центр” 

м. КИЇВ,    вул. Гната Юри, 18, к. 84

тел: 497 70 48,   dropincenter@mail.ru

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: