Надання безоплатної правової допомоги у малих громадах

11 лютого 2015 року в рамках реалізації проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах» було проведено друге засідання робочої групи у місті Львові.

11 лютого 2015 року в рамках реалізації проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах» було проведено друге засідання робочої групи у місті Львові.

В засіданні робочої групи взяли участь: керівник проекту – Володимир Бригілевич, експерти проекту – Андрій Дзюба, Тибінка Христина та Зоряна Христина, а також представники міст – партнерів проекту.

Під час засідання було обговорено особливості моделей створення ЦПІК, їх переваги та недоліки, практичні аспекти діяльності уже створених ЦПІК на території України із притаманними їм особливостями та актуальними проблемами.

Володимир Бригілевич зазначив: «Не варто недооцінювати важливість створення таких ЦПІК у невеличких містечках, оскільки мешканці не завжди мають як фінансову, так і територіальну можливість для того, щоб звернутися для отримання кваліфікованої правової допомоги, а головне – безоплатної. Необхідно зважати і на те, що не слід очікувати миттєвого результату і величезного напливу людей, оскільки люди не завжди довіряють новоствореним закладам, адже новизна завжди лякає. Проте важливість діяльності таких ЦПІК не можна применшувати, оскільки у ряді європейських держав це основний спосіб отримання кваліфікованої правової консультації, а покращення рівня правової обізнаності громадян є одним із пріоритетів, що ставляться на меті перед державою в цілому, та на місцях зокрема».

Зоряна Христина розповіла про те, що створення ЦПІК можливе трьома шляхами: залучення комунальної установи, залучення юридичних осіб приватного права, надання правової допомоги шляхом залучення адвокатів та інших фахівців у галузі права. Найбільш практичним для створення центрів правової інформації та консультації  у невеличких містах є залучення юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців, оскільки таким шляхом значно спрощується фінансова складова для зовсім невеликих сільських та районних бюджетів.

Метою проекту є покращення обізнаності громадян та підвищення рівня надання безкоштовної правової допомоги органами місцевого самоврядування серед міст Львівщини шляхом підвищення компетентності їх посадових осіб, а також створення Центрів правової інформації та консультації у інших містах.

Реалізація проекту здійснюється за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Христина Тибінка, centredms@gmail.com, 032-235-68-48

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: