На Волині зменшилася кількість рішень, ухвалених із порушенням закону

У Луцьку відбулася прес-конференція “Результати реалізації проекту “Громадський моніторинг реформи з дерегуляції господарської діяльності на місцевому рівні”

28 вересня в Луцьку відбулася прес-конференція “Результати реалізації проекту “Громадський моніторинг реформи з дерегуляції господарської діяльності на місцевому рівні”. Проект здійснював Інститут аналізу державної та регіональної політики за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та Волинської обласної державної адміністрації.

Загалом експерти проаналізували 7 117 рішень місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування щодо дерегуляції господарської діяльності в Луцьку, Луцькому, Рожищенському та Ківерцівському районах і на рівні області.

Під час першого етапу громадського моніторингу фахівці аналізували рішення, ухвалені в період із січня до березня 2012 року. Загалом було виявлено 52 рішення, ухвалених із порушенням закону “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (понад 1% усіх рішень).

У межах проекту експерти надавали консультації посадовцям щодо усунення виявлених порушень і налагодження належної роботи з регуляторними актами. Найбільше проблем виникало з якістю аналізів регуляторного впливу таких рішень, а саме з відображенням економічних показників їх ефективності. Результати моніторингу показали, що цю роботу часто виконують формально.

Також у межах проекту було підготовано п’ять альтернативних проектів регуляторних актів, які було направлено в органи влади. На сьогодні один із них уже ухвалено, інші перебувають на стадії розгляду.

Під час другого етапу громадського моніторингу (аналіз рішень, ухвалених у період із квітня до серпня) було виявлено лише 8 рішень із порушеннями (0,3%). Експерти вважають, що зменшення кількості й частки порушень вдалося досягти завдяки проведенню широкої методичної та інформаційної кампанії в межах проекту.

Результати моніторингу було відображено в довіднику “Регуляторна політика та дозвільна система в бізнесі” та безпосередньо направлено в органи влади, які допустили порушення.

Іншим напрямом проекту було вивчення роботи 20 дозвільних центрів і дозвільних органів області з видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру. Результати громадського моніторингу засвідчили, що технічне забезпечення дозвільних центрів покращилося. У дозвільних центрах Володимир-Волинської та Луцької райдержадміністрацій створено додаткову посаду – державного адміністратора. Упорядковано структури дозвільних центрів у районах області. У низці районів забезпечено належну заміну на час тимчасової відсутності державного адміністратора дозвільного центру. Зросла кількість регламентів (інформаційних карток), якими користуються дозвільні центри. На офіційних сайтах райдержадміністрацій і міських рад є доступ до 373 регламентів, за якими працюють дозвільні центри.

Значно активізували роботу дозвільні центри районного рівня: порівняно з минулим роком показник роботи зріс удесятеро. Цього досягнуто не тільки завдяки змінам у законодавстві, а й завдяки розширенню переліку документів дозвільного характеру, які можна тепер отримати через дозвільні центри. За сприяння експертів проекту було створено громадський пост при дозвільному центрі Рожищенської райадміністрації.

Контакти:
Інститут аналізу державної та регіональної політики
Інна Гайворонська
097 950 22 75
hajvoronska@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: