На Волині повинен бути ще один пункт перетину українсько-польського кордону: Кречів-Крилів

Так вважають українські та польські чиновники й громадські діячі, які 21 серпня 2010 року взяли участь у Форумі транскордонного співробітництва під час Європейських Днів Добросусідства «Кордон 835».

21-22 серпня на українсько-польському кордоні на узбережжі річки Буг біля прикордонного знаку 835, що поряд з населеними пунктами Кречів (Україна) та Крилів (Польща) вже вдруге на Волині відбулися Європейські Дні Добросусідства за сприяння Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Однією з основних цілей проведення Днів Добросусідства є популяризація ідеї «відкритого кордону» та лобіювання питання створення нового пункту перетину кордону в Іваничівському районі неподалік м.Нововолинськ. Саме ці теми стали ключовими й під час проведення Форуму транскордонного співробітництва.

Відомо, що кількість прикордонних переходів на українсько-польському кордоні в десятки разів менша, ніж на відповідному відрізку польсько-німецького кордону. В самій Україні пункти перетину кордону теж розташовані нерівномірно. Так, на території Львівської області незабаром буде побудовано три нові переходи. Натомість, на Волині діють лише два пункти перетину кордону з ЄС. Цього явно не достатньо для створення дружніх, як міжособистісних, так і економічних і туристичних зв’язків з країнами-членами Європейського Союзу.

Тому представники місцевої влади Іваничівського району та міста Нововолинська та їхні польські колеги задекларували свою готовність добиватися створення переходу Кречів-Крилів. Підтримку цій ініціативі висловили й представники громадських організацій, що брали участь у Форумі. Під час першого пленарного засідання було прийнято рішення розпочати процес розробки Дорожньої карти побудови пункту перетину кордону поряд з 835 прикордонним знаком. Ініціаторів даного процесу не лякає, що вартість таких робіт на річці Буг може бути в кілька разів вищою за аналогічні ініціативи на сухопутній ділянці кордону. Вони задекларували готовність уже в наступному році закласти кошти на необхідні підготовчі роботи та розробку техніко-економічного обґрунтування.

Підтримують ініціативу громадських організацій та влади щодо створення пункту перетину кордону в Кречові-Крилові біля Нововолинська й мешканці прикордонних територій, які засвідчили це своїми підписами під зверненням до вищих органів влади. Збір підписів проводився під час Днів Добросусідства

Під час Форуму також було проаналізовано стан та перспективи розвитку транскордонної співпраці, а також реалії візової політики країн ЄС і малого прикордонного руху. У Форумі транскордонного співробітництва взяли участь Золтан Салаі (керівник відділу політики, преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні), Андрій Сибіга (Тимчасово повірений у справах України в Польщі), Пшемислав Гембяк (департамент стратегії і планування МЗС Польщі), Мирослав Сич (заступник директора департаменту співпраці і розвитку МЗС Польщі), Томаш Янік (Генеральний консул РП у Луцьку), Єлена Ван Гоффман (почесний Консул України в Саксонії), Ольга Квашук (Міжнародний фонд «Відродження»), Кшиштоф Становський (Фонд «Освіта для Демократії»), а також запрошені експерти з Німеччини, делегації з Люблінського воєводства, Волинської області, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Результатом роботи Форуму стало прийняття звернення до керівництва обох країн, України та Польщі, із закликом пожвавити процес створення переходу в даному регіоні. Планується винести це питання на найближче засідання відповідної міжурядової українсько-польської комісії, засідання якої повинно відбутися в кінці жовтня у Харкові.

Впевнені, що якщо над цієї ідеєю будуть спільно працювати і влада і громадські організації, то в недалекому майбутньому пункт перетину кордону в Кречові-Крилові стане реальністю.

***

Організаторами Європейських Днів Добросусідства є МГО „Академія Української Молоді” (Львів) спільно з Фундацією духовної культури пограниччя (Люблін), при співпраці з ВОМГО „Асоціація Молодих Реформаторів (АмоРе)”. Форум проводився за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Фонду Конрада Аденауера в Польщі. Заходи відбуваються за сприяння Міністерств закордонних справ України та Польщі, Державної прикордонної та митної служби, Волинської облдержадміністраціЇ, Люблінської маршалковської адміністрації, Люблінського воєводства, Посольства України в Республіці Польща, Посольства РП в Україні, Польського інституту в Києві, Консульства РП в Луцьку, Консульства України в Любліні, Нововолинської міської ради, Іваничівської райдержадміністрації, Грубешівського повіту, гміни Мірче та низки партнерських організацій та установ – Капітули Нагороди Польсько-українського поєднання, МГО “Перспектива” (Нововолинськ),театр-студії “Гармидер” (Луцьк), МГО Молодіжний фонд “Наше Майбутнє” (Ковель), греко-католицької парафії в Нововолинську.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: